Muzyczne przedwiośnie i walentynkowe reminiscencje

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Muzyczne przedwiośnie i walentynkowe reminiscencje
Vito Bambino zwiastuje wiosnęFoto: LUKASZ GDAK/Polska Press/East News

Duża dawka nowej polskiej muzyki przeplatana premierami zza mniejszej i większej wody – tak w skrócie wyglądała zawartość tego wydania audycji. Usłyszeliśmy głosy m.in. Vito Bambino, Zalii, Bruno Marsa i Mary J. Blige.

Głosy męskie

Vito Bambino to ostatnio jedno z najgłośniejszych nazwisk (a właściwie pseudonimów) na rodzimej scenie muzycznej. Polsko-niemiecki wokalista i raper dał się poznać m.in. jako frontman zespołu Bitamina oraz jeden z głosów Męskie Granie Orkiestry. Z powodzeniem kontynuuje też karierę solową, czego najnowszym dowodem jest wiosenna piosenka "Maj" z bardzo intrygującym początkiem powstrzymującym słuchaczy przed regulowaniem radioodbiorników.

Mikołaj Kubicki działający w show-biznesie jako Meek Oh Why należy do grona ulubionych artystów Justyny Grabarz, która z utęsknieniem czeka na jego album "Offline", mający ukazać się w marcu. Będzie to już czwarta studyjna płyta absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie ze słabością do analogowych syntezatorów i hiphopowego groove'u. Zapowiada ją kawałek "Nocne niebo".

Głosy kobiece

–  Ich pierwszy singiel "Million warstw" należy do moich ulubionych debiutów 2021 roku – zadeklarowała prowadząca audycję, mając na myśli duet producencko-wokalny Ciiicho & Dominika Płonka. Jego nowy utwór, zaprezentowany w audycji, nosi tytuł "Proces art". Chwilę później zabrzmiał na antenie głos Sophie Szklarskiej. – Jestem przekonana, że państwo też ulegną jej urokowi – mówiła o młodej warszawskiej wokalistce Justyna Grabarz.

Na bardzo oryginalny pomysł wpadła Julia Zarzecka, czyli Zalia. W minione Walentynki opublikowała ona jednocześnie dwie nowe piosenki przedstawiające różne oblicza miłości: "Miłosna scena" i "Scena miłosna". W audycji usłyszeliśmy tę drugą kompozycję, utrzymaną w taneczno-klubowych rytmach.

Premiery z Wysp Brytyjskich i zza oceanu

Program "Czy już państwo słyszeli?" to nie tylko polska muzyka. Tym razem znalazły się tam też nowe propozycje rodem z Wielkiej Brytanii, w wykonaniu debiutantów – jeden z nich ukrywa się pod pseudonimem Tuff Bear i pochodzi z Bristolu, a drugi przedstawia się jako Joesef i bywa porównywany do niezapomnianej Amy Winehouse. Usłyszeliśmy też fragment najnowszej płyty formacji Metronomy, dobrze znanej miłośnikom muzyki elektronicznej.

Stany Zjednoczone reprezentowały dwa nietuzinkowe duety. Silk Sonic to połączone siły gwiazdora muzyki pop Bruno Marsa z raperem Andersonem .Paakiem. Ten ostatni dostąpił zaszczytu gościnnego występu na najnowszym albumie mega gwiazdy sceny R'n'B, Mary J. Blige, "Good Morning Gorgeous". Wykonana przez nich wspólnie piosenka nosi tytuł "Here with Me".


Posłuchaj

49:13
Muzyczne przedwiośnie i walentynkowe reminiscencje (Czy już państwo słyszeli?/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Tuff Bear – "Talk to You"
 2. Vito Bambino – "Maj"
 3. Meek Oh Why – "Nocne niebo"
 4. Metronomy – "Right on Time"
 5. Kadhja Bonet – "For You (Many Selves version)"
 6. Ciiicho & Dominika Płonka – "Proces art"
 7. Sophie Szklarska – "Ulubiona"
 8. Joesef – "It's Been a Little Heavy Lately"
 9. Zalia – "Scena miłosna"
 10. Silk Sonic – "Love's Train"
 11. Mary J. Blige & Anderson Paak – "Here with Me"
 12. Justyna Steczkowska – "Oko za oko (Benncart House Bootleg)"

***

Tytuł audycji: Czy już państwo słyszeli?
Autorka: Justyna Grabarz
Data emisji: 20.02.2022
Godzina emisji: 16.08

kc/kr

 

Polecane