Z miłości do muzyki. Kokoroko i Czesław Mozil

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Z miłości do muzyki. Kokoroko i Czesław Mozil
Czesław Mozil na Trójkowej scenieFoto: Wojciech Kusiński/PR

Pierwsze promienie słońca zestawione z dźwiękami muzyki to połączenie idealne, które w sobotnie poranki poleca Michał "Grabek" Grabkowski. W audycji "Trójka budzi: Jazz'n'bass" zaprezentowali się m.in. Kokoroko, Czesław Mozil, Sophie Szklarska oraz Zespół Zbigniewa Namysłowskiego. 

Kokoroko to londyńska ośmioosobowa grupa muzyczna, pod kierownictwem Sheili Maurice-Grey. Zespół uosabia połączenie jazzu i afrobeatu. Twórczość grupy Kokoroko to nie tylko przyjemność dla uszu, ale i dla oczu. Utwór "Abusey Junction" zebrał ponad 23 mln wyświetleń w popularnym serwisie wideo i stał się tym samym jednym z najchętniej wymienianych klipów muzycznych w zestawieniach teledysków, które warto zobaczyć. 

W audycji "Trójka budzi: Jazz'n'bass" wybrzmiał też Czesław Mozil – duńsko-polski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, muzyk, akordeonista, aktor dubbingowy i osobowość telewizyjna. Jego utwór "Z miłości" został nagrany w wersji live. Stanowi komentarz do niełatwych przeżyć i emocji związanych z pandemią i zamknięciem.

– COVID-19 ocenzurował i wywrócił do góry nogami relacje wielu rodzin. Dla mnie i Doroty lockdown okazał się pięknym prezentem. Mogliśmy spędzić spokojny czas razem, w domu. Niestety, dla wielu naszych znajomych przymusowe przebywanie ze sobą 24 godziny na dobę zaogniło już wcześniej burzliwe relacje. "Z miłości" jest moim komentarzem do wszechobecnego usprawiedliwiania przemocy, agresji, złości i ranienia bliskich – wyjaśnił artysta w jednej z rozmów. 

Lista utworów:

1. Kokoroko – "Something's Going On"
2. Czesław Mozil feat. Hania Rani – "Z miłości" 
3. Czesław Śpiewa – "Maszynka do ćwierkania"
4. Sophie Szklarska – "Ulubiona"
5. Panilas – "Chcę całego"
6. Zespół Zbigniewa Namysłowskiego  "Kubańskie Tango "Mojito"
7. Dan Berkson – "Unity"
8. Kamasi Washington – "The Garden Path"
9. Ebi Soda – "Chandler" feat. Yazz Ahmed
10. Tab Two – "Out of the Tab Cave"

Posłuchaj

59:27
Muzycznie i z miłości (Trójka Budzi)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: Jazz'n'bass
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 19.02.2022
Godzina emisji: 5.00

zch/kr

Polecane