Muzyczna spójność gatunków. Grupa Heima gościem Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyczna spójność gatunków. Grupa Heima gościem Trójki
Grupa HeimaFoto: mat. promocyjne

Heima to łódzki zespół, który tworzy swój przytulny świat od końca 2017 roku. Ich muzyczna wrażliwość płynnie porusza się między różnymi gatunkami: indie pop, art rock czy shoegaze. Cała twórczość grupy ma jednak kilka wspólnych mianowników. Jakich? O muzyce, twórczości i pasji mówili w audycji "Nasza tonacja".  

Ujmujący wokal, nastrojowe partie gitar oraz ciekawa warstwa rytmiczna tworzą połączenie o intrygującej, onirycznej aurze. Taki właśnie jest zespół Heima. Grupa ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, w tym festiwali. Wystąpili między innymi na Soundedit Festival, FAM-ie, czy Songwriter Łódź Festiwal. W 2020 roku zostali laureatami nagrody Soundedit Spotlight, a w 2021 – finalistami Jarocińskich Rytmów Młodych.

"W domu"

Zespół współpracuje z łódzkim producentem Pawłem Cieślakiem. W ramach tej kolaboracji został zarejestrowany materiał na debiutancki album grupy, zatytułowany "W domu". – Ta płyta jest najlepsza do słuchania wieczorem. Część osób twierdzi jednak, że dobrze słucha się jej w samochodzie – powiedziała Olga Stolarek z zespołu Heima. – Materiał nagrywaliśmy w większości we wrześniu 2020 roku. Z wydaniem krążka czekaliśmy na lepszy moment, dlatego ukazał się dopiero teraz – dodała.

Słowo

– Teksty piszę, odkąd zaczęliśmy grać z zespołem. Nigdy wcześniej nie myślałam, żeby robić to do szuflady. Zaczęło się od utworu "Gdziekolwiek", który powstał na początku 2017 roku. Gdy piszę, nie czekam na wenę, tylko na przypływ emocji. Lubię tworzyć pod ich wpływem. Nie zadaję sobie tematu. Szukam po prostu słowa, które najlepiej oddaje mój stan i wokół niego tworzę. Wylewam wszystko, co we mnie siedzi  powiedziała w Trójce.

Posłuchaj

50:01
Muzyczna spójność gatunków. Grupa Heima gościem Trójki (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

1. Vito Bambino – "Maj"
2. Heima – "Milion głupich min"
3. Heima – "Gdziekolwiek"
4. Mole – "Lustro"
5. L.A.W. – "Kwiaty wiśni"
6. Jacob A – "Zagoniony świat"|
7. Jacob A, Marcin Górny – "Twój świat"
8. Panpan & Jacob A – "Udekoruję dziś"
9. Cheap Tobacco – "Tańcz, Tańcz"
10. Marie – "Ciepło-Zimno" (feat. LUNA)
11. The Freedom Birlds – "Chciałam sobie ponarzekać"

Heima - Milion Głupich Min (Official Video) / Heima 

***

Tytuł audycji: "Nasza tonacja"
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 18.02.2022
Godzina emisji: 12.06

zch/kr

Polecane