Piekielna i zarazem czarująca "Dogrywka"

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Piekielna i zarazem czarująca "Dogrywka"
Kielce, 8.12.2012. Roman Kostrzewski podczas koncertu zespołu KAT w klubie WoorFoto: PAP/Michał Walczak

Wspomnienie Romana Kostrzewskiego, nowe zespoły, muzyka z kraju i ze świata – tak było w tym wydaniu audycji Michała "Grabka" Grabkowskiego.

Na otwarcie wybrzmiał utwór "Berceuse" brytyjskiej grupy Five The Hierophant. – Mam nadzieję, że lider i wokalista kolejnego zespołu, który usłyszymy, nie obraziłby się za takie preludium, przesiąknięte grobową, piekielną i mroczna aura – mówił dziennikarz Trójki, zapowiadając kompozycję "Śpisz jak kamień" grupy Kat.

Hołd dla Romana Kostrzewskiego 

Tym utworem, podobnie jak i następnym zatytułowanym "Mój tajemny świat" w wykonaniu Kwartetu Proforma z udziałem Romana Kostrzewskiego, autor audycji oddał muzyczny jednemu z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów polskiego metalu, który zmarł 10 lutego tego roku.

Grabek apeluje, Antagonist reaguje 

W "Dogrywce" usłyszeliśmy też formację Antagonist – jeden z młodych zespołów, który postanowił odpowiedzieć na apel Michała Grabkowskiego. – Namawiam młodych wykonawców, by przysyłali swoją muzykę do audycji "Dogrywka". Zespół Antagonist działa dziesięć miesięcy, na razie wydał epkę "Inner Path". Myślę, że gdyby nagrali ją półtorej dekady temu i mieszkali na zachodzie Stanów Zjednoczonych, to może fani postgrunge'u podłapaliby temat na większą skalę – powiedział dziennikarz Trójki.

Wielki Złodziej "na ripicie" 

Michał Grabkowski zaprezentował też fragment z najnowszej płyty Korn, jednak więcej miejsca poświecił zespołowi Big Thief. – Ich nowy album kompletnie mnie oczarował. Polecano mi go z różnych stron, aż w końcu włączyłem play. I robię tak od kilku dni – mówił dziennikarz o płycie "Dragon New Warm Mountain I Believe in You".
 


Posłuchaj

53:02
I piekielnie, i czarująco (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Five The Hierophant – Berceuse
 2. Kat – Śpisz jak kamień
 3. Kwartet Proforma feat. Roman Kostrzewski – Mój tajemny świat
 4. Siaki – Microbrut
 5. Antagonist – A Better Day
 6. Antagonist – Let It Go
 7. Korn – My Confession
 8. Big Thief – Blurred View
 9. Big Thief – Love Love Love
 10. Sophie Szklarska – Ulubiona

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 15.02.2022
Godzina emisji: 22.06

mk

Polecane