Bokka na scenie Trójki. Retransmisja koncertu [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bokka na scenie Trójki. Retransmisja koncertu [POSŁUCHAJ]
Bokka na scenie TrójkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Nie ujawniają swoich twarzy ani personaliów, a ich awangardowy pop zyskał uznanie nie tylko w Polsce.  Przypomnieliśmy występ tajemniczego i intrygującego zespołu Bokka z 6 maja 2018 roku. 

Działająca od 2013 roku Bokka 25 lutego wyda czwarty studyjny album – "Blood Moon". Tuż po ukazaniu się poprzedniej płyty, zatytułowanej "Life on Planet B", grupa zawitała z koncertem do Trójkowego studia. Siłą rzeczy repertuar tamtego występu oparty był więc na utworach z koncept-albumu opowiadającego o planecie, "na której często świeci słońce, a gdy zapada noc, jest tak ciemno, że widać wszystkie gwiazdy. Planetę B zamieszkują niezliczone gatunki ptaków, egzotyczne koguty, kury, pies oraz dwie wiewiórki" – jak sami muzycy opisywali swoje dzieło.  

Zespół wcześniej wydał albumy "Bokka" (2013) oraz "Don't Kiss and Tell" (2015). Jego koncerty mają specyficzny klimat, muzycy bowiem występują na scenie w maskach zakrywających twarz, nie nawiązują też słownego kontaktu z publicznością, pozwalając, aby przemawiała sama muzyka i ewentualnie komunikaty wyświetlane na umieszczonych przy scenie ekranach.

Dwa tygodnie przed występem w studiu im. Agnieszki Osieckiej grupa miała wypadek, w którym spłonął bus przewożący jej sprzęt muzyczny. Nie zraziło to jednak członków Bokki do grania – wręcz przeciwnie, oddali mu się z jeszcze większą pasją, o czym przekonał magiczny, pierwszy w ich karierze koncert na scenie Trójki.


Posłuchaj

49:13
Występ zespołu Bokka zarejestrowany w 2018 roku (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Retransmisja koncertu zespołu Bokka z 6 maja 2018 roku odbyła się w niedzielę 20 lutego 2022 roku o godz. 19.05. 

Polecane