Polscy artyści wieczorową porą. Sabina Broda i JahFreeCan w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polscy artyści wieczorową porą. Sabina Broda i JahFreeCan w Trójce
Sabina BrodaFoto: mat. pras.

W środowym, wieczornym spotkaniu z Tomaszem Żądą gościć będą wyjątkowi artyści. O swoich projektach i twórczości w audycji "Polski Express" opowiedzą Sabina Broda i JahFreeCan.

Sskjegg to nie tylko enigmatyczny zlepek liter, ale też kryjące się z nim imiona i nazwiska artystów. Sabina Broda oraz Korneliusz Flisiak to duet, który funduje fanom muzyki porcję wyjątkowych brzmień. W twórczości zespołu nie brakuje jazzowych odniesień i oryginalnego podejścia do muzyki popularnej. Jak mówią jego członkowie: "To analogowe brzmienie pochodzące rodem z lat osiemdziesiątych". W połączeniu z oddechem nowoczesności daje mieszankę, która idealnie wpisuje się w charakter i gatunek, tworzony przez grupę.

Sabina Broda jest absolwentką wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Na co dzień zajmuje się rehabilitacją głosów. Jest też autorką tekstów i producentem muzycznym.

JahFreeCan

W środowej audycji zagości także JahFreeCan, czyli Tomasz Płonka. Artysta po ośmiu latach od zakończenia działalności jako JaHoo powraca z nową nazwą, piosenkami i wokalistkami. 

Ostatnimi laty zaangażował się w tworzenie i popularyzację muzyki reggae. Grupa Shashamane powstała z fascynacji jamajskimi brzmieniami i miała podtrzymywać ducha wszystkich miłośników pozytywnego grania. W składzie formacji, obok JaHoo znaleźli się także m.in. Zgroza, Natural Mystic czy Ziggie Piggie. 

***

Do wysłuchania audycji "Polski Express" zapraszamy w środę (16 lutego) od godz. 20.05 do 21.00. Audycję prowadzi Tomasz Żąda. 

Polecane