Colin Clue i relacje damsko-męskie, czyli album "About Her"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Colin Clue i relacje damsko-męskie, czyli album "About Her"
Colin Clue, "About Her"Foto: mat. promocyjne

Po debiucie zatytułowanym "You" przyszedł czas na drugi album polskiego artysty działającego pod pseudonimem Colin Clue. "About Her", bo tak nazywa się krążek, jest poświęcony relacjom damsko-męskim. – Publikuję utwory, które pisałem na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat po angielsku, ucząc się tego języka. Po prostu wyciągam je z szuflady. Teraz przyszedł czas na kolekcję związaną z moimi relacjami z kobietami – mówił Colin Clue w audycji Tomasza Żądy "Wykonane w Polsce".

"About Her" – miłosne piosenki z szuflady

Colin Clue to artystyczny pseudonim. Przez wiele lat był menadżerem w międzynarodowych korporacjach, a piosenki pisał jedynie do szuflady. W listopadzie 2020 r. zdecydował się wydać płytę "You", która w styczniu 2021 roku trafiła do dystrybucji w wydawnictwie Soliton. Teraz możemy cieszyć się drugim albumem artysty pt. "About Her". Teksty wszystkich piosenek są napisane w języku angielskim.

– To nie jest tak, że nie doceniam języka polskiego, natomiast publikuję utwory, które pisałem na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat po angielsku, ucząc się tego języka. Po prostu wyciągam je z szuflady. Teraz przyszedł czas na kolekcję związaną z moimi relacjami z kobietami. Mając kilkadziesiąt piosenek na tę okazję, wybrałem kilkanaście i umieściłem je na albumie poświęconym miłości, kobietom. Stąd "About Her" – opowiadał Colin Clue. 

Mottem wydawnictwa jest widoczne na okładce zdanie: "She's like a treasure to seize, but she holds the keys" ("Jest skarbem, który chcesz chwycić, ale to ona trzyma klucze") – W grze damsko-męskiej mężczyźni się starają, ale to kobiety na końcu decydują, kogo dopuszczą do swojego serca – wyjaśnił muzyk w rozmowie z Tomaszem Żądą.

Posłuchaj

1:30:26
Colin Clue z albumem "About Her" w audycji Tomasza Żądy (Wykonane w Polsce/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Colin Clue i muzyczne inspiracje

Colin Clue pochodzi z muzykalnej rodziny. Zaczął grać na gitarze pod koniec szkoły podstawowej, pisząc pierwsze własne piosenki. Potem nauczył się grać na pianinie. Jego pierwsze muzyczne inspiracje pochodzą z pokolenia jego rodziców (The Beatles). Potem przyszedł czas fascynacji zespołem Pink Floyd. Wpływ tej muzyki na pewno słychać w jego kompozycjach. Swoje kompozycje kieruje do wszystkich wrażliwych ludzi, lubiących klimat lat 70., 80. i 90., The Beatles, Pink Floyd. 

– Nie miałem zamysłu, żeby kogoś kopiować. To po prostu muzyka, która tworzyłem od najmłodszych lat, odkąd zacząłem grać jako nastolatek. W naturalny sposób człowiek inspirował się tym, czego słuchał. W człowieku po prostu jest to, czego słucha – powiedział.

Najczęściej czytane

Płyta "About Her", tak jak poprzedni album, powstawała we współpracy z muzykami zespołu Goya: Magdą Wójcik i Grzegorzem Jędrachem, oraz z aranżerem Rafałem Smoleniem.

Colin Clue - Tomorrow/Colin Clue

Lista utworów:

godz. 17.05  godz. 18.00

1. Stanisław Soyka  "Czas nas uczy pogody"
2. Ania – "Tego chciałam"
3. Ania – "Już mnie nie ma w Twoich planach"
4. Zuch Kazik – "Hej, młody junaku"
5. Maciej Lipina – "Abyś czuł"
6. Janok Szynal – "Maraton"
7. Exodus  – "Stary Noe"
8. Paweł Tur – "Za ostatni grosz"
9. NoVela  "18 łez"
10. Stashka – "Taka sytuacja"
11. GCh+ – "Transit 5"

godz. 18.05 – godz. 19.00

1. Szymon Kucharczyk – "Twój czas" (feat. Majewski, Okręglicki, Jagiełka)
2. Colin Clue – "About Her"
3. Colin Clue – "Tomorrow"
4. Colin Clue – "Girl In Uniform"
5. Goya – "Zakamarki"
6. Skankan – "Żonie"
7. Justyna Steczkowska, Luna – "Nie mój sen"
8. Dawid Kwiatkowski – "Idziesz ze mną"
9. 
Pola Rise & Andy Ward – "This Ain't Love"
10. Piotr Nowak – "Śpiewam swoje"
11. Jakub Skorupa, Patrick The Pan – "Joga"
12. Joanna Vornbrodt – "Wracasz wiosną"

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 12.02.2022
Godziny emisji: 17.10

kr

Polecane