Pop z operą w tle. Debiutanci mają głos

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Pop z operą w tle. Debiutanci mają głos
Stashka proponuje pozytywny przekazFoto: Forum / TVP

Stashka porzuciła operę na rzecz popu, a zespół NoVela "zdradził" rocka z muzyką taneczną – o powodach swych decyzji artyści opowiedzieli Tomaszowi Żądzie. W audycji usłyszeliśmy ich nowe piosenki oraz utwory w wykonaniu m.in. Ochmana, Kasjana i Pawła Tura.

Już w następny weekend dowiemy się, kto będzie reprezentował Polskę w nadchodzącym konkursie piosenki Eurowizji. Jednym z kandydatów jest Krystian Ochman. Urodzony w Stanach Zjednoczonych wokalista jest wnukiem słynnego śpiewaka operowego Wiesława Ochmana. Te muzyczne geny słychać w twórczości Krystiana, który łączy pop z wokalną ekspresją rodem z opery. Jak brzmi jego konkursowy utwór "River" mogliśmy się przekonać w tym wydaniu "Naszej tonacji".

Stashka: pozytywnie i do przodu!

Mocne więzy z operą łączą również Stashkę. Zanim zajęła się muzyką pop, wokalistka szlifowała swe umiejętności w szkole muzycznej w klasycznym repertuarze. – Mój tata do dziś wypomina mi, że mogłam iść w tę stronę, bo podobno nawet nieźle mi szło. Mnie jednak ciągnęło do sceny, świateł, publiczności i zabawy, a te poważne operowe klimaty nie do końca mi odpowiadały – mówiła w rozmowie z Tomaszem Żądą.

Stasha obecna jest na polskiej scenie muzycznej od lat. Wspierała wokalnie wielu artystów, m.in. Anię Wyszkoni, Marikę i zespół Zakopower, wraz z którym nagrała kolędy. Jej nowa solowa piosenka nosi tytuł "Taka sytuacja" i w zamyśle ma dodawać słuchaczom energii. – Chodziło mi o to, żeby można było się przy niej dobrze bawić i czuć. Zresztą jest to motto mojej twórczości: pozytywnie i do przodu! – deklarowała Stashka.

NoVela pod skrzydłami weteranów

W "Naszej tonacji" gościli też Dominika Dmowska i Jan Niedzielski z zespołu NoVela. Grupa zaczynała trzy lata temu od grania gitarowego rocka, ale ostatnio przerzuciła się na bardziej popowe, taneczne brzmienia. W osiągnięciu sukcesu muzykom mają pomóc dwaj starzy wyjadacze polskiej sceny muzycznej: Marek Kościkiewicz i Marek Dutkiewicz, który wspólnie stworzyli utwór "18 łez".

Muzycy NoVeli bardzo dobrze wspominają współpracę z Kościkiewiczem, który pomógł im również wyprodukować nową piosenkę. – Byliśmy zaskoczeni jego otwartością, jeśli chodzi o pomysły na aranż utworu. My sami byśmy na to nie wpadli – mówił Jan i dodał, że były gitarzysta grupy De Mono świetnie orientuje się w aktualnych trendach muzycznych i brzmieniowych.

Z kolei Dutkiewicz to jeden z najlepszych tekściarzy w rodzimej branży muzycznej, autor słów do takich hitów, jak "Aleja gwiazd", "Dmuchawce, latawce, wiatr" czy "Szklana pogoda". Nic dziwnego, że młodzi muzycy są zadowoleni ze współpracy z oboma panami. – Jest to dla nas wyróżnienie, że mogliśmy z nimi współpracować – zapewniła Dominika. Co ciekawe, utwór "18 łez" jest pierwszym wspólnym dziełem duetu Kościkiewicz & Dutkiewicz.


Posłuchaj

49:44
Debiutanci mają głos (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Justyna Steczkowska & Luna – "Nie mój sen"
 2. Paweł Tur – "Za ostatni grosz"
 3. Stashka – "Taka sytuacja"
 4. Szymon Kucharczyk feat. Majewski, Okręglicki, Jagiełka – "Twój czas"
 5. Colin Clue – "Tomorrow"
 6. NoVela – "Ten sam błąd"
 7. NoVela – "18 łez"
 8. Kasjan – "Ostatni film"
 9. Jakub Skorupa & Patrick The Pan – "Joga"
 10. Ochman – "River"
 11. Igo – "Helena"
 12. Kacper Gołda – "Sen"

***

Tytuł audycji: "Nasza tonacja"
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 11.02.2022
Godzina emisji: 12.07

kc

 

Polecane