Zmiany w Kodeksie karnym. Woś: najbrutalniejsze zbrodnie muszą spotkać się z odpowiednimi konsekwencjami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Nie może być tak, że państwo jest silne wobec słabych, a wobec silnych - bezradne. My to zmieniamy i wszystkie najbrutalniejsze zbrodnie różnego rodzaju będą musiały spotkać się z odpowiednimi konsekwencjami po to, żeby odstraszać - powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Na wtorkowej konferencji dotyczącej zmian w Kodeksie karnym minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że dla najbardziej niebezpiecznych przestępców przewidywane będą znacznie surowsze kary. Jak zaznaczył, "to najgroźniejsi sprawcy, którzy dopuszczają się najcięższych przestępstw, stanowią realny problem i zagrożenie dla bezpieczeństwa, zdrowia, życia i podstawowych wartości ważnych dla Polaków".

Zmiany w Kodeksie karnym. "Odpowiednie konsekwencje"

Jak skomentował w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, działania podjęte przez resort mają służyć "bezpośredniemu zmniejszeniu przestępczości w Polsce". - Wszystkie badania pokazują jednoznacznie - wbrew temu, co by chcieli niektórzy - że surowość kary jest ważna, nie tylko jej nieuchronność - podkreślił.

Wiceszef resortu sprawiedliwości wskazał, że rząd przyjął projekt Zbigniewa Ziobro i teraz trafi on do parlamentu. - Mam nadzieję, że zostanie przyjęty jak najszybciej - podkreślił.

Gość audycji zwrócił także uwagę, że projekt przewiduje, że za "różne pospolite i drobne występki kary pozostaną na aktualnym poziomie". - Nie może być tak, że państwo jest silne wobec słabych, a wobec silnych - bezradne. My to zmieniamy i wszystkie najbrutalniejsze zbrodnie różnego rodzaju będą musiały spotkać się z odpowiednimi konsekwencjami po to, żeby odstraszać - zaznaczył.

Posłuchaj

8:44
Michał Woś o projekcie zmian w Kodeksie karnym ("Trójkowy komentarz dnia"/Program 3 Polskiego Radia)
+
Dodaj do playlisty
+

Więcej w nagraniu.

Najczęściej czytane

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Michał Woś (wiceminister sprawiedliwości)
Data emisji: 09.02.2022
Godzina emisji: 18.10

ng

Polecane