Papryczki, wąchacze i pani z lasem w imieniu

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Papryczki, wąchacze i pani z lasem w imieniu
Połowa Red Hot Chili Peppers w akcjiFoto: PAP / EFE / Mario Ruiz

Cztery kraje położone na trzech kontynentach były źródłami muzyki zaprezentowanej tym razem przez Grabka. Usłyszeliśmy m.in. nowe nagrania zespołów Red Hot Chili Peppers, Korn i Amyl And The Sniffers.

1 kwietnia ukaże się dwunasty studyjny album Red Hot Chili Peppers zatytułowany "Unlimited Love". Grupa ujawniła jak dotąd tylko jedną nową kompozycję "Black Summer", która rozpoczęła to wydanie "Dogrywki". Gorące kalifornijskie rytmy ustąpiły rychło miejsca bardziej posępnym dźwiękom rodem z angielskiego Cambridgeshire, skąd pochodzi formacja Black Country, New Road. "Nowa nadzieja brytyjskiego gitarowego grania" podbiła serce Michała Grabkowskiego na tyle skutecznie, że sięgnął po dwa utwory z wydanej 4 lutego płyty "Ants from Up There".

Dokładnie tego samego dnia miał premierę nowy krążek zespołu Korn, noszący tytuł "Requiem". Czternastą pozycję w studyjnej dyskografii Kalifornijczyków reprezentował w "Dogrywce" utwór "Lost in the Grandeur". Swoją reprezentację w audycji miała też australijska scena garażowego rocka – była nią pochodząca z Melbourne grupa Amyl And The Sniffers, działająca od sześciu lat i mająca w dorobku dwa longplaye, w tym wydany jesienią 2021 roku "Comfort to Me". Grabek zdecydował się zagrać dwa fragmenty tej płyty.

Polski kącik obejmował tym razem dwoje artystów o stosunkowo krótkim stażu scenicznym. Pierwszy z nich to WaluśKraksaKryzys, który zadebiutował w ubiegłym roku albumem "Atak". Drugi tydzień z rzędu zaśpiewała w "Dogrywce" pani ukrywająca się pod pseudonimem Panilas. Podobnie jak poprzednio usłyszeliśmy jej piosenkę "Chcę całego", zapowiedzianą przez Michała Grabkowskiego słowami: "Mogę śmiało powiedzieć, że jeszcze od Panilas się nie uwolniłem".


Posłuchaj

52:27
Papryczki, wąchacze i pani z lasem w imieniu (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

 Lista utworów:

 1. Red Hot Chili Peppers – "Black Summer"
 2. Red Hot Chili Peppers – "Soul to Squeeze"
 3. Black Country, New Road – "Concorde"
 4. Korn – "Lost in the Grandeur"
 5. Amyl And The Sniffers – "Guided by Angels"
 6. Amyl And The Sniffers – "Maggot"
 7. WaluśKraksaKryzys – "To co między nami"
 8. Panilas – "Chcę całego"
 9. Black Country, New Road – "Basketball Shoes"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 8.02.2022
Godzina emisji: 22.05

kc

Polecane