"Zdecydowanie lepsza droga". Borys Budka o spotkaniu w formacie Trójkąta Weimarskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Droga prezydenta Andrzeja Dudy jest znacznie lepsza niż premiera Mateusza Morawieckiego, który po prostu kompromituje Polskę na arenie międzynarodowej – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Borys Budka (Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska).

Prezydent Andrzej Duda w nocy z wtorku na środę powrócił do Polski z wizyty w Niemczech, gdzie w formacie Trójkąta Weimarskiego spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem oraz kanclerzem Niemiec Olafem ScholzemPodczas konferencji prasowej przywódcy oświadczyli, że ich wspólnym celem jest uniknięcie wojny. Podkreślili też, że dalsze naruszenie integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy jest nie do przyjęcia.

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia aktywność prezydenta ocenił przewodniczący KO.  Wolę prezydenta Andrzej Duda spotykającego się z prezydentem Macronem czy też innymi głowami państw, aniżeli premiera Morawieckiego, który spotyka się z ludźmi pokroju Marie Le Pen czy Orbana, którzy później meldują wykonanie zadania Putinowi  powiedział Borys Budka.

"Znacznie lepsza droga"

Jak dodał, "powiedziałem prezydentowi, że jego droga jest znacznie lepsza niż premiera Mateusza Morawieckiego, który po prostu kompromituje Polskę na arenie międzynarodowej".  Premier w ostatnim czasie zachowuje się sprzecznie z polską racją stanu  ocenił.  Spotyka się w Madrycie z ludźmi, którzy chcą rozsadzić UE od środka  dodał.

Odnosząc się do Madrid Summit, ocenił, że "to nie była żadna reforma UE, tylko spotkanie proputinowskich polityków w czasie, gdy Putin chce zaatakować Ukrainę". 

Zaznaczył, że "jest to czas na to, aby zmienić politykę zagraniczną, którą rząd prowadzi od sześciu lat".  Trzeba bardzo mocno wzmacniać nasze sojusze, między innymi z partnerami z UE i NATO  podkreślił. Wskazał, że "dla takiej polityki zawsze będzie wsparcie ze strony demokratycznej, proeuropejskiej opozycji".  Do tego potrzeba jednak odpowiedzialnych polityków  dodał.

Posłuchaj

13:49
Borys Budka: droga prezydenta jest znacznie lepsza niż premiera Mateusza Morawieckiego (Trójka/Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadzi: Beata Michniewicz

Gość: Borys Budka (Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska)

Data emisji: 9.02.2022

Godzina emisji: 8.45

jb

Polecane