Ania Dąbrowska i wieczór przebojów w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej, obdarzona wyjątkowym głosem i mająca w repertuarze pokaźną pulę radiowych przebojów – Ania Dąbrowska – w niedzielę 13 lutego, czyli w Międzynarodowym Dniu Radia, zaprezentowała swoje umiejętności podczas koncertu w studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Ania Dąbrowska to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek XXI wieku. Ma w dorobku siedem albumów o łącznym nakładzie ponad 500 tysięcy egzemplarzy, dziewięć Fryderyków, czyli najważniejszych muzycznych nagród w Polsce, oraz całą masę przebojów, takich jak "Nigdy więcej nie tańcz ze mną", "Trudno mi się przyznać", "Charlie, Charlie" czy "Porady na zdrady (Dreszcze)".

Urodziła się 7 stycznia 1981 roku w Chełmie, a jako nastolatka zaczęła pobierać edukację w szkole muzycznej w klasie kontrabasu. W 2002 roku dała się poznać szerszej publiczności za sprawą telewizyjnego programu "Idol". Dwa lata później wydała debiutancką płytę "Samotność po zmierzchu" z pierwszym w karierze przebojem "Tego chciałam". Odniosła ona duży sukces, podobnie jak kolejne albumy Ani: "Kilka historii na ten sam temat" (2006) oraz "W spodniach czy w sukience?" (2008).

W 2010 roku wokalistka nagrała krążek "Ania Movie", zawierający jej własne wersje piosenek z popularnych filmów i seriali. Największą popularność zdobył utwór "Bang Bang (My Baby Shot Me Down)", śpiewany w oryginale przez Cher. Mocną pozycję Dąbrowskiej na krajowej scenie muzyki pop utwierdziły dwa kolejne albumy: "Bawię się świetnie" (2012) i "Dla naiwnych marzycieli" (2016). W 2017 roku ukazała się jeszcze składanka "The Best Of", z największymi przebojami w dorobku artystki.

Pierwsze trzy Fryderyki Ania Dąbrowska odebrała w 2004 roku w kategoriach: "wokalistka roku", "nowa twarz fonografii" oraz "album roku pop". Po dwóch latach jej kolekcja wzbogaciła się o kolejne cztery statuetki (m.in. za "piosenkę roku"), a ponownie została uhonorowana w 2011 roku, tym razem za "teledysk roku". Ostatni, jak dotąd, Fryderyk przypadł jej w udziale w 2017 roku, ponownie w kategorii "album roku pop". Rok wcześniej zdobyła Super Jedynkę na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (jako Super Artystka Roku).

Artystka pracuje już nad kolejnym studyjnym albumem, ale zanim on się ukaże, mogliśmy posłuchać jej na żywo podczas koncertu w radiowej Trójce.

***

Koncert Ani Dąbrowskiej odbył się w niedzielę 13 lutego o godz. 19.05. Transmisję można było śledzić na antenie Trójki oraz w mediach społecznościowych i na kanale YouTube stacji. Dostępny był również streaming wideo. 

Koncert odbył się z udziałem publiczności – z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

kc/kr

Polecane