Kupuj akcje!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kupuj akcje!
Foto: fot. SXC

Złoto, srebro i miedź osiągnęły swoje historyczne rekordy cen. Można na nich sporo zrobić, ale równie dużo stracić. Bezpieczny zysk może przynieść kupno akcji.

Posłuchaj

Kupuj akcje!
+
Dodaj do playlisty
+

Grzegorz Zaniewski z TFI Fortis Private Investments radził w co inwestować, aby dobrze zarobić. Jego zdaniem,  podobnie jak w roku ubiegłym roku, warto zainteresować się  warszawska giełdą.

- WIG-20 powinien wzrosnąć na poziomie zbliżonym do roku poprzedniego, a więc o około 15 procent – przewidywał. Jego zdaniem są  podstaw do tego, aby sądzić, że takie wzrosty są  prawdopodobne. Choć w ostatnich dwóch latach akcje sporo zdrożały, do historycznych szczytów sprzed kryzysu brakuje ok. 40 procent. – Potencjały  wzrostów  są dość znaczne – powiedział.  

Dla odważnych, którzy nie boją się ryzyka i ewentualnych dużych strat, atrakcyjne mogą być są także inwestycje w surówce. Duże zyski można osiągnąć kupując miedź oraz metale szlachetne. Złoto, srebro i miedź osiągają ostatnio swoje historyczne rekordy cenowe.

– Jeżeli ten trend będzie kontynuowany, inwestorzy zarobią dużo. Jeżeli nastąpi jego odwrócenie potencjalna korekta będzie bardzo głęboka – stwierdził.

Najwyższe od kilkunastu lat są takze ceny kawy. Osobom, które chciałaby inwestować w tak egzotyczne produkty Zaniewski radził, aby skorzystali z pośrednictwa specjalnych funduszy finansowych.

Jego zdaniem tego typu inwestycje są obarczone dużym ryzykiem dlatego, nie należy lokować w nich zbyt dużych środków. Jeśli jednak zaryzykujemy i ulokujemy na tego typu rynkach niewielki procent, może być to trakcyjna forma oszczędzania.

Inwestycje alternatywne, np. w działa sztuki są jego zdaniem przeznaczone dla wyrafinowanych inwestorów i osób z dużym portfelem, ponieważ mają one małą płynność i trudno je potem szybko sprzedać.

Radził też, aby w przypadku samodzielnych  inwestycji korzystać tylko z takich produktów finansowych, które są dla nas zrozumiałe i sami jesteśmy w stanie ocenić ich ryzyko oraz stopę zwrotu.

W drugiej części  audycji  Michał  Filipkiewicz z serwisu praca.pl  mówił  nowych zawodach, które w ostatnich latach pojawiły się na rynku pracy dzięki nowym technologiom.

Aby wysłuchać rozmowy "Kupuj akcje!" wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie „Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Audycji "Bardzo ważny projekt" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.45. Zapraszamy.

(miro)

Polecane