DrySkull – spokój, radość i magia w studiu nagrań

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
DrySkull – spokój, radość i magia w studiu nagrań
DrySkull jest posłańcem dobrej, akustycznej nowinyFoto: mat. promocyjne / Leaking Mind

Ma zamiar zostać znanym poetą, ale na razie jest cenionym muzykiem i producentem. Gość tego wydania audycji ukrywa się pod pseudonimem DrySkull i ma na koncie współpracę m.in. z Dawidem Podsiadłą, Sokołem i Mrozem.

Robert Krawczyk alias DrySkull jest chętnie zapraszany do współpracy przez innych artystów. Co o tym decyduje? – Myślę, że przede wszystkim spokój i radość. I wszystko, co łączy się z tymi dwiema cechami – mówił gość "Serdecznych dźwięków". Wspomniał też, że na swojej drodze zawodowej spotkał wielu ludzi o umiejętnościach większych od jego własnych. – Oni motywowali mnie do tego, aby się rozwijać i iść w ich kierunku.   

Jednym z muzycznych idoli DrySkulla jest Damon Albarn, lider zespołów Blur i Gorillaz, działający również solo. Producent nie jest jednak zwolennikiem ślepego naśladowania innych artystów. – Czasami warto zmierzać w kierunku, w którym zmierzał twój idol, po to tylko, żeby się przewrócić, odbić i pójść zupełnie inną drogą – stwierdził rozmówca Mateusza Krautwursta.

Sekretny poeta, posłaniec akustycznej nowiny

DrySkull opowiedział też o swojej pozamuzycznej pasji, jaką jest pisanie wierszy. – Mam zebranych kilkadziesiąt domorośle stworzonych tekstów. Myślę o wydaniu ich w formie tomiku, ale to przyjdzie w swoim czasie – wyznał. Zdradził też swój sentyment do brzmienia tradycyjnych instrumentów muzycznych. – Jestem zdecydowanie posłańcem nowiny, że akustyka wraca do łask. Mnie to bardzo cieszy. Choć producencko wychowałem się na elektronice, wierzę, że to jest dobry kierunek.

Gość "Serdecznych dźwięków" ma w swym dorobku piosenkę "Świadomy sen" wykonaną przez duet Dawid Podsiadło i Sokół. Przyznał, że darzy ją niemałym sentymentem. – To jest wyjątkowy utwór, do dziś nie potrafię wyjaśnić okoliczności, w jakich powstał ten beat, i emocji, które mi towarzyszyły, gdy powstawał. To była magia i uważam, że jest ona w tym utworze namacalna – powiedział DrySkull.  


Posłuchaj

51:08
DrySkull – spokój, radość i magia w studiu nagrań (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Voice Office – "Warto?"
 2. Mrozu – "Aura"
 3. Bartek Królik feat. DrySkull & Szałowy Piotrek – "Ręka"
 4. Damon Albarn – "Heavy Seas of Love"
 5. SoDrumatic feat. Krzysztof Zalewski, DrySkull – "Break the Rules"
 6. Dawid Podsiadło i Sokół – "Świadomy sen"
 7. Robert Krawczyk – "Zmiany"
 8. Pogodno – "Tak to teraz"
 9. Gorillaz – "Fire Flies"
 10. Grzegorz Turnau – "Nawet"
 11. Natalia Szczypuła – "Więcej" 

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 31.01.2022
Godzina emisji: 23.08

kc

Polecane