"To czarny dzień w polskiej piłce". Jan Tomaszewski o wyborze Czesława Michniewicza na selekcjonera

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Wybór Czesława Michniewicza uważam za czarny dzień w polskiej piłce. Selekcjoner reprezentacji jest to jeden z przedstawicieli narodu. Musi być poza wszelkimi podejrzeniami – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jan Tomaszewski, były reprezentant Polski.

Prezes PZPN Cezary Kulesza przedstawił w poniedziałek nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji, który zastąpi Paulo Sousę. Nazwiska zmieniały się jak w kalejdoskopie. Tzw. przecieków medialnych i mylnych tropów było w styczniu mnóstwo. Ostatecznie będzie nim Czesław Michniewicz.

Afera korupcyjna

Jan Tomaszewski podkreślił, że nie czas wyboru nowego selekcjonera był niewłaściwy, ale atmosfera, w jakiej się on odbywał. – Długiego czasu wyboru nowego selekcjonera nie oceniam jako coś złego, bo mamy jeszcze dużo czasu do kluczowego meczu. Przez ten czas miałem jednak wrażenie, że nie mam do czynienia z PZPN, ale z maglem. Z doniesień medialnych właściwie mogłem być pewny tylko tego, że selekcjonerem nie zostanie Mourinho i Guardiola – powiedział.

Zdaniem byłego bramkarza cień na tym wyborze kładą przede wszystkim powiązania Czesława Michniewicza z aferą korupcyjną w polskim futbolu. Jan Tomaszewski zaznaczył, że selekcjoner powinien być poza wszelkim podejrzeniem. – Jeśli nie ma sobie nic do zarzucenia, to powinien zwrócić się do prokuratury, żeby upubliczniła jego zeznania jako świadka w sprawie afery korupcyjnej. Media rosyjskie już podejmują ten temat – powiedział.

– Jestem przekonany, że jak kadrowicze powiedzą swoim klubowym kolegom, kto został selekcjonerem, to oni od razu zapytają o to, czy to ten powiązany z aferą korupcyjną – dodał.

Najczęściej czytane

Posłuchaj

8:18
Jan Tomaszewski o nowym selekcjonerze reprezentacji Polski (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: "Trójkowy komentarz dnia"
Prowadzi: Bartłomiej Graczak 
Gość: Jan Tomaszewski (były reprezentant Polski)
Data emisji: 31.01.2022
Godzina emisji: 18.10

dz

Polecane