Pozytywne wibracje w selekcji Marka Wiernika

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Pozytywne wibracje w selekcji Marka Wiernika
SkankanFoto: materiały promocyjne

– Śpiewamy i gramy po polsku. Będzie muzyka bardzo różna, aczkolwiek z przewagą tak zwanych pozytywnych wibracji – mówił Marek Wiernik, rozpoczynając poniedziałkowe wydanie "Naszej tonacji".

– W Warszawie pogoda jest bardzo przyjemna, co skłania do tego, żeby grać reggae i ska. Mieliśmy bardzo potężny rynek tej muzyki, całą masę znakomitych zespołów. Zjawisko to zauważane było w prasie muzycznej w Europie i nie tylko – powiedział prowadzący, zapowiadając utwór "Różne powody" w wykonaniu pochodzącej z Kłobucka grupy Cała Góra Barwinków.

Skankan powraca

Pozostając w pozytywnie wibrującym klimacie, Marek Wiernik wspomniał o nowej produkcji grupy Skankan. – Nagrania powstawały w Sosnowcu, jest tu wielu znakomitych gości, łącznie z kwartetem smyczkowym. W jednym z utworów słyszymy też głos Roberta Brylewskiego – mówił dziennikarz o albumie "Bourbon Whiskey Gin". W Trójce usłyszeliśmy nagranie "Żonie" z płyty "Skankan ożywia trupy", wydanej ponad ćwierć wieku temu.

W kręgu pozytywnych wibracji w "Naszej tonacji" znaleźli się również: częstochowski Habakuk, wrocławskie The Vets i bytomskie Bez Ceregieli.

Nie tylko reggae i ska

Opuszczając brzmieniowe terytoria reggae i ska, Marek Wiernik zaprezentował energiczny pop spod znaku Biff, rockowo-bluesowe brzmienia grupy Danny Boy Experience, a także piosenkę "Wszystko OK?" Rubensa. – Tydzień temu Piotrka "Rubensa" Rubika słuchaliśmy w zespole Maćka Wasio. Poza tym grał również z Wojtkiem Mazolewskim, Johnem Porterem i wieloma innymi artystami. Teraz szykuje się do kariery solowej  opowiadał Marek Wiernik. 


Posłuchaj

51:58
Pozytywnie wibrujące muzyczne popołudnie (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Wszystko OK? (Official Video) / RubensVEVO

Lista utworów:

 1. BIFF  Animowany film
 2. Cała Góra Barwinków  Różne powody
 3. Rubens  Wszystko OK?
 4. Koniec Świata  Lovesick
 5. Skankan  Żonie
 6. King Kong Family  Podobno
 7. Habakuk  Jamajka
 8. Danny Boy Experience  Owca                                            
 9. The Vets  SKAranie
 10. Mrzonki  Reklama
 11. Echa  Polska na supeł
 12. Bez Ceregieli  Nowy dzień

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Marek Wiernik
Data emisji: 31.01.2022
Godzina emisji: 12.06

Polecane