Panie budzą: Sophie Szklarska, Panilas i nie tylko

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Panie budzą: Sophie Szklarska, Panilas i nie tylko
Panilas, czyli Magdalena SowulFoto: Mikołaj Starzyński/mat. pras.

Niewątpliwie żeńska reprezentacja w porannym programie Michała "Grabka" Grabkowskiego była silna i wyrazista. Co ciekawe, dotyczyło to nie tylko wykonawczyń, ale również utworów i zespołów.

Zaczęło się bowiem od "Dziwnego rodzaju kobiety" ("Strange Kind of Woman"). Tak właśnie zatytułowany był wydany na początku 1971 roku singiel legendarnej grupy Deep Purple. Ikoniczne wykonanie tego utworu można usłyszeć na koncertowym albumie grupy "Made in Japan". Jednak w "Trójka budzi: jazz'n'bass" usłyszeliśmy niezwykłą, jak najbardziej jazzową wersję, którą przygotował francuski Air Jazz Quartet.

Sophie Szklarska to wokalistka, której utwory prowadzący nader chętnie prezentuje w swoich programach, nic więc dziwnego, że i teraz zabrzmiał jej najnowszy singiel "Mętlik". – Doskonale państwo wiedzą, że kibicuję Sophie Szklarskiej, od kiedy usłyszałem pierwszy utwór pod tytułem "W domyśle". To młoda, utalentowana artystka z Warszawy, która małymi krokami wkracza w ten świat muzyki elektronicznej – przyznaje "Grabek" i zapowiada kolejny singiel, który zaprezentuje już w lutym. Czyli niedługo.

Natychmiast zabrzmiał też kolejny debiut: Panilas "Chcę całego". – Powiem zupełnie szczerze: oczarowany jestem tym nagraniem. "Bit miesza się z goryczą, jak tuż do rzęs ze łzami w dyskotekowej łazience o piątej rano", tak jest napisane o tej kompozycji - cytuje.

Lista utworów

 1. AIR JAZZ QUARTET – Strange Kind of Woman
 2. JOACHIM MENCEL – The Last of the Mohicans
 3. THE ROOTS – You Got Me
 4. SOPHIE SZKLARSKA – Mętlik
 5. PANILAS – Chcę całego
 6. THE STREETS – It`s Too Late
 7. JAGA JAZZIST – Spiral Era (Prins Thomas Remix)
 8. BONOBO – Otomo (feat. O Flynn)
 9. AURORA DEE RAYNES – The Letter
 10. KIRBY – Break Her Heart for Me

Panilas – Chcę całego (Official Video)/YouTube Mystic Production TV


Posłuchaj

59:20
Nie tylko kobiety budzą (Trójka budzi)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 29.01.2022
Godzina emisji: 5.00

pr

Polecane