Lanberry w Trójce: ambitny pop z domieszką rocka [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Twierdzi, że w muzyce pop można mieszać wiele wpływów, ma na swoim koncie zwycięstwo na festiwalu w Opolu i wiele nominacji do Fryderyków. Lanberry była gwiazdą koncertu w studiu im. Agnieszki Osieckiej .

Lanberry to pseudonim 34-letniej Małgorzaty Uściłowskiej  piosenkarki, autorki tekstów i kompozytorki. Debiutowała w 2015 roku singlem "Podpalimy świat", z którym dotarła do 19. miejsca na AirPlay-Top, liście najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. 4 marca 2016 roku wydała debiutancki album studyjny zatytułowany po prostu "Lanberry", na którym znalazły się m.in. single "Każdy moment" i "Bunt". Reedycję płyty promował singiel "Piątek", który odniósł sukces komercyjny, stając się pierwszym utworem w karierze piosenkarki, który uplasował się w pierwszej dziesiątce listy AirPlay.

W 2018 roku Lanberry wydała drugą płytę: "miXtura", która przyniosła jej cztery nominacje do nagrody Fryderyk, m.in. za "popowy album roku". W 2020 roku ukazał się jej trzeci longplay: "Co gryzie panią L?". W tym samym roku artystka utworem "Plan awaryjny" wygrała konkurs "Premiery" na festiwalu piosenki polskiej w Opolu i ponownie była nominowana do Fryderyków, tym razem w kategoriach "autor roku" i "kompozytor roku".

Najnowsza piosenka wokalistki, zatytułowana "Nocny Express", łączy indiepopowy klimat z melodyjnym gitarowym graniem. – Myślę, że to jest odpowiedni moment, aby pokazać nieco bardziej rockową duszę, aczkolwiek to nadal jest pop. Zawsze twierdzę, że w popie można zmieszać absolutnie wszystko – mówiła Lanberry na antenie Polskiego Radia.

Polecane