Chazio: Jeśli chcemy coś zrobić, to po prostu to róbmy

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Chazio: Jeśli chcemy coś zrobić, to po prostu to róbmy
Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie muzycznej karieryFoto: Shutterstock / Roman Samborskyi

Jak na 40-letniego debiutanta na scenie muzycznej jest pełen optymizmu i wiary w to, co robi. Chazio spełnił się jako autor scenariuszy do filmów i seriali, a teraz pracuje nad swoim pierwszym albumem, o czym opowiedział w rozmowie z Tomaszem Żądą.

Pierwsze podejście do podboju sceny muzycznej Chazio wykonał w 2010 roku. Podpisał nawet kontrakt z wytwórnią Universal, ale ostatecznie nie udało mu się wydać płyty. Na ponad dekadę dał sobie spokój z muzykowaniem, by zająć się pisaniem scenariuszy. W końcu uznał, że nadszedł czas, by ponownie spróbować zająć się muzyką, czego efektem jest wydana pod koniec ubiegłego roku piosenka "Pada śnieg".

40-letni debiutant

– Śmiesznie się debiutuje, mając 40 lat, ale też inaczej do tego podchodzę, teraz to już jest zupełna zabawa – powiedział Chazio w "Naszej tonacji". Przyznał, że trochę żałuje, że tak długo zwlekał z decyzją o powrocie do grania, i namawiał do podążania za swoimi marzeniami. – Jeśli chcemy coś zrobić, to po prostu to róbmy!

Chazio wyznał też, że radość sprawiają mu nie tylko entuzjastyczne komentarze pod teledyskiem do jego piosenki. – Bardzo cieszą mnie też negatywne komentarze. Ludzie nie przebierają w słowach, a to znaczy, że to, co zrobiłem, nie jest nijakie – mówił gość "Naszej tonacji". Muzyk zdradził, że przez 10 lat zgromadził dużo pomysłów na nowe utwory, z których kolejny powinien być gotowy najpóźniej za miesiąc. Jesienią ma się natomiast ukazać jego pierwsza płyta długogrająca, na której "nie zabraknie elektroniki, ale też mocniejszych brzmień".

źródło: YouTube / Chazio

Z Hollywood do Opola?

Po rozstaniu ze sceną Chazio poświęcił się pisaniu scenariuszy filmowych, które w Polsce były przyjmowane dość chłodno, producenci twierdzili bowiem, że są "zbyt amerykańskie". W tej sytuacji postanowił wysłać je do stolicy światowego kina, czyli do Hollywood. Efektem było dojście do ćwierćfinału konkursu Scriptapalooza, dzięki któremu przed Chaziem otworzyły się zupełnie nowe możliwości.

Aktualnie pracuje on nad kolejnym scenariuszem do hollywoodzkiej superprodukcji. – Może nic z tego nie wyjdzie, ale najważniejsze jest, aby to zrobić, a nie mówić sobie, że kiedyś spróbuję – wyłożył ponownie swoje życiowe credo bohater tej edycji "Naszej tonacji".


Posłuchaj

49:16
Chazio: Jeśli chcemy coś zrobić, to po prostu to róbmy (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Goya – "Zakamarki"
 2. Goya – "Smak słów"
 3. Chazio – "Pada śnieg"
 4. Urszula – "Kilka słów"
 5. Martin Lange – "Dawniej"
 6. Lanberry – "Nocny Express"
 7. Janek Szynal – "Chemiczna noc"
 8. Tomasz Borowczyk – "Miłość młodość"
 9. Marcin Łazarski – "Jak wariat"
 10. Iza Kowalewska, Maciej Łyszkiewicz – "Kołysz"
 11. Nastroje – "O wszystkim, co się nie wydarzy"
 12. Les Bigos – "Chcieć cię mniej" 

***

Tytuł audycji: "Nasza tonacja"
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 28.01.2022
Godzina emisji: 12.07

kc

Polecane