Marek Sawicki o walce z pandemią: ws. promocji szczepień nie zrobiono praktycznie nic

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Proponowaliśmy zachęcanie do szczepień w postaci premii, wysyłanie pism z zaproszeniami na szczepienia dla każdego. Brakuje więcej aktywności ze strony rządu – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marek Sawicki z PSL.

Minionej doby zarejestrowano w Polsce 53 420 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 276 zakażonych osób, w tym 214 z innymi schorzeniami. W ciągu doby wykonano 173 487 testów. Najwięcej infekcji stwierdzono w województwach mazowieckim – 8524 i śląskim – 8042. Politycy opozycji za taki stan rzeczy winią rząd i ich brak odpowiedniej aktywności w walce z pandemią.

Promocja szczepień

Marek Sawicki powiedział, że za obecną sytuację odpowiada brak zdecydowania rządu w promocji szczepień.  Jesteśmy w czołówce, jeśli chodzi o liczbę zgonów na milion mieszkańców. Wiemy, że tam, gdzie jest wysoka wyszczepialność, to śmiertelność jest mniejsza. W sprawie promocji szczepień nie zrobiono praktycznie nic  powiedział.

 Proponowaliśmy zachęcanie do szczepień w postaci premii, wysyłanie pism z zaproszeniami na szczepienia dla każdego. Brakuje więcej aktywności ze strony rządu  dodał.

Gość Trójki pytany o kwestię podsłuchów zwrócił uwagę, że Polaków interesuje przede wszystkim sytuacja związana z koronawirusem.  Polaków bardziej obchodzą kwestie związane z pandemią czy inflacją, a nie Pegasusem. Politycy zawsze się podsłuchiwali, podglądali i to nie jest nic nowego  ocenił.

Czytaj także: 

Posłuchaj

8:04
Marek Sawicki o walce z pandemią ("Trójkowy komentarz dnia")
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: "Trójkowy komentarz dnia"
Prowadzi: Bartłomiej Graczak 
Gość: Marek Sawicki (PSL, były minister rolnictwa)
Data emisji: 26.01.2022
Godzina emisji: 18.11

dz

Polecane