Debiutant Szulc, gorące premiery i zapomniane rarytasy

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Debiutant Szulc, gorące premiery i zapomniane rarytasy
Muniek Staszczyk (T.Love) już od 40 lat na scenieFoto: Artur Szczepanski/REPORTER

– Całe życie się do tego przygotowywałem – mówił o wydaniu swojego debiutanckiego singla 34-letni Szulc, gość specjalny "Naszej tonacji". W tym wydaniu audycji usłyszeliśmy też m.in. wspólną piosenkę zespołów T.Love i Kwiat Jabłoni oraz wykopany z radiowych archiwów utwór grupy Rezerwat.

Szulc ma klasyczne wykształcenie muzyczne i świetnie radzi sobie z grą na wiolonczeli. Ten instrument nie będzie jednak dominował na jego debiutanckim albumie, który ma się ukazać wiosną. Muzyczną inspiracją do jego nagrania była pierwsza płyta formacji Coldplay "Parachutes", a w osiągnięciu podobnego brzmienia pomagał producent Tomasz "Harry" Waldowski.

Teksty piosenek Szulca odnoszą się do jego doświadczeń z ostatnich 10 lat. – W czasie pandemii miałem czas, żeby to wszystko sobie przemyśleć i poukładać – powiedział artysta w rozmowie z Michałem Kirmuciem. Pierwsza piosenka zapowiadająca album nosi tytuł "Siadaj". – Opowiada o wejściu w dorosłe życie i o towarzyszących temu rozczarowaniach – mówił Szulc.

W tym wydaniu audycji znaleźli coś dla siebie poszukiwacze ciekawych muzycznych nowości – za taką na pewno należy uznać utwór "Pochodnia", w którym obchodzący 40-lecie działalności zespół T.Love połączył siły z niespełna 30-letnimi muzykami formacji Kwiat Jabłoni. Dla tych, którzy wolą rarytasy sprzed lat, Michał Kirmuć wygrzebał z archiwum Polskiego Radia piosenkę "Dziwna gra" w wykonaniu grupy Rezerwat. Powstała ona w pierwszej połowie lat 80., podczas sesji nagraniowej do albumu, który ostatecznie nigdy nie ujrzał światła dziennego.


Posłuchaj

49:00
Debiutant Szulc, gorące premiery i zapomniane rarytasy (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Human – "Polski"
 2. Love feat. Kwiat Jabłoni – "Pochodnia"
 3. Żaneta Domańska – "Nurt"
 4. Administratorr Electro – "Sztuka latania"
 5. Szulc – "Siadaj"
 6. Anieli feat. Nosowska – "Jaśniejąca"
 7. Patrycja Markowska – "Wilczy pęd"
 8. Rezerwat – "Dziwna gra"
 9. Natalia Sikora – "Mercury Blues (live 23.01.2022 studio im. Agnieszki Osieckiej)"
 10. TSA – "Bez podtekstów"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 26.01.2022
Godzina emisji: 12.08

kc

Polecane