Bolesław Piecha gościem Programu 3 Polskiego Radia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bolesław Piecha gościem Programu 3 Polskiego Radia
Bolesław PiechaFoto: Mateusz Wlodarczyk / Forum

Z posłem PiS porozmawiamy o aktualnych wydarzeniach społeczno-politycznych.

Z wiceszefem sejmowej komisji zdrowia porozmawiamy o aktualnej sytuacji epidemicznej. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania potwierdziły 53 420 nowych przypadków COVID-19 w Polsce. To najwyższy dobowy wynik od początku pandemii. Naszego gościa zapytamy o strategię walki z pandemią i prognozy na najbliższy czas.

Posła PiS zapytamy także o procedowanie tzw. ustawy Hoca. Chodzi o poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19. Projekt przygotowała grupa posłów PiS, m.in. Czesław Hoc. Umożliwia on pracodawcom wymaganie od zatrudnionych negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Testowaniu, które w myśl projektu miałoby być bezpłatne, nie podlegaliby zaszczepieni lub ozdrowieńcy. Opozycja nie poparła projektu, w związku z czym teraz Prawo i Sprawiedliwość przedstawi nowy projekt, który ma uzupełnić proponowane wcześniej rozwiązania. 

W rozmowie z Bolesławem Piechą poruszymy także temat powrotu do nauki zdalnej. 
Od czwartku uczniowie klas od 5. do 8. szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą się uczyli z domu. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie wprowadzające naukę zdalną do końca ferii, czyli do 27 lutego. Pomimo zdalnej nauki maturzyści i ósmoklasiści będą mogli przyjść do szkoły na konsultacje przed egzaminami.

***

Do słuchania audycji "Salon polityczny Trójki" w czwartek (27 stycznia) o godz. 8.45 zaprasza Beata Michniewicz.

Polecane