"Mam nadzieję, że kryzys zostanie zażegnany". Paweł Szrot o sytuacji na wschodzie Ukrainy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Sytuacja jest tak dynamiczna, że ciężko mówić o jakimś harmonogramie spotkań na szczeblu międzynarodowym. Wszyscy mamy nadzieję, że w ciągu paru tygodni ten kryzys zostanie rozwiązany – w celu uspokojenia sytuacji – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Szrot z Kancelarii Prezydenta. 

Sytuacja wokół Ukrainy ma być tematem zwołanego na piątek przez prezydenta posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Gość audycji odniósł się do zarzutów, jakoby Andrzej Duda zwlekał z podjęciem w tej sprawie decyzji.

– Pan prezydent od dłuższego czasu rozważał kwestię zwołania RBN. Nie kieruje się tutaj żadnymi wezwaniami, apelami, naciskami, presją, tylko własną analizą i oceną sytuacji – podkreślił Paweł Szrot.

Narada prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami rządu na temat sytuacji wokół Ukrainy odbyła się w poniedziałek w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Była poświęcona obecnej sytuacji w regionie, kwestii wsparcia Ukrainy oraz współpracy sojuszniczej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele MSZ, MON, MSWiA, sił zbrojnych i służb specjalnych.

– Informacje, które przywódcy państw Zachodu wymienili między sobą w poniedziałek, należy przekazać również kierownictwom wszystkich poważnych sił politycznych w Polsce, w trybie do tego właściwym, a ten musi być niejawny – podkreślił rozmówca Trójki.

Paweł Szrot skomentował również sprawę ewentualnej pomocy militarnej dla Ukrainy. – Różne tego typu wsparcia naszego wschodniego sąsiada będą podlegały dyskrecji – zaznaczył.

Posłuchaj

12:56
Paweł Szrot o spotkaniach RBN (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Szrot (szef Kancelarii Prezydenta)
Data emisji: 26.01.2022
Godzina emisji: 08.45

kmp

Polecane