W tonacji wystrzałowo-wybuchowej. Kobiety, Karaś/ Rogucki i Duch Delta w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W tonacji wystrzałowo-wybuchowej. Kobiety, Karaś/ Rogucki i Duch Delta w Trójce
Duch DeltaFoto: materiały promocyjne

"Pif-paf", "Bum", "Bolesne strzały w serce", "Wielki Wybuch" – już same tytuły utworów, które Radosław Okrasko zaprezentował we wtorkowej audycji "Nasza tonacja", zapowiadają mocne uderzenie. 

Kobiety, "Pif-paf"

Kobiety to założony w 1999 roku trójmiejski kwintet, wbrew nazwie – występujący w damsko-męskim składzie. Grzegorz Nawrocki, Pat Stawiński, Marta Handschke, Paweł Nowicki i Karol Pawłowski tworzą muzykę trudną do sklasyfikowania, najczęściej określaną mianem avant-popu lub wyrafinowanego popu z domieszką gitarowej psychodelii. W audycji "Nasza tonacja" usłyszeliśmy Kobiety w dwóch utworach: "Pif-paf" z albumu "Amnestia" (2007) oraz "Wielki Wybuch" z płyty "Podarte sukienki" (2015).

Kobiety Pif-Paf/KOBIETY music band


Duch Delta, "Armaty"

Grupa Duch Delta pochodzi z Częstochowy, a nazwa trio nawiązuje do kolebki bluesa, czyli delty Missisipi na południu USA. Zespół zaczynał w garażu, grając korzennego bluesa rodem z lat 50. i 60. Z czasem Łukasz Skiba (gitara, wokal), Borys Sławenta (bębny), Jacek Czekaj (bas) zmienili swoje brzmienie, podążając w bardziej współczesnych kierunkach. W ich muzyce pojawiło się więcej dźwięków gitar i rockowych aranżacji w amerykańskim stylu. Słychać to m.in. w utworze "Armaty".

Duch Delta - Armaty/Duch Delta

Karaś/Rogucki, "Bolesne strzały w serce"

Karaś/Rogucki to duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci "Ostatniego bastionu romantyzmu".

"Ostatni bastion romantyzmu", czyli 11 opowieści o miłości w czasach cybernetycznej zarazy. Na płycie znajdują się utwory, które artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne, opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną, gęstą i duszną, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą oraz new romantic.

KARAŚ/ROGUCKI - Bolesne strzały w serce (Official Video)/KayaxTV

Posłuchaj

48:17
Strzały i mocne uderzenia w samo południe. Muzyka w selekcji Radosława Okraski (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

1. Kobiety – "Pif-paf"
2. Sis – "Bum"
3. Maanam & Artur Rojek – "Eksplozja (live)"
4. Król Słońce – "Całkowita pewność"
5. Skank Ranger & Marta Dub – "Kolory"
6. Jamal & Zgas – "Boom!"
7. Jacek Kleyff – "Boom serca (bliźnia)"
8. Duch Delta – "Armaty"
9. Stach Bukowski – "Pif-Paf"
10. Kobiety – "Wielki Wybuch"
11. Karaś/Rogucki – "Bolesne strzały w serce"
12. Vespa – "Tyłówka"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Radosław Okrasko
Data emisji: 25.01.2021
Godzina emisji: 12.05

mat. promocyjne/kr

Polecane