Kwiat Jabłoni – energetyczny koncert w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet łączący folk z popem. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej, w której akustyczne instrumenty mieszają się z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau'a i Chrisa Thile.

"Wody mi daj", "Dziś późno pójdę spać", "Chodźmy nad wodę"... Popowo-folkowy duet Kwiat Jabłoni usłyszeliśmy ponownie na antenie Trójki. Była to retransmisja koncertu, który odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w 11 sierpnia 2019 roku. Kilkanaście tygodni później - zespół został wyróżniony Nagrodą Muzyczną Programu Trzeciego - "Mateusz" (nagrody przyznawane od końca lat 80. XX wieku). 

Rodzeństwo Katarzyna i Jacek Sienkiewiczowie są dziećmi Kuby Sienkiewicza, lidera Elektrycznych Gitar. Jako Kwiat Jabłoni śpiewają o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem, skłaniając słuchaczy do namysłu i nie pozostawiając obojętnym. Jeszcze zanim wydali debiutancką płytę, wyprzedali sporą część trasy koncertowej. Mają w dorobku dwa studyjne albumy: "Niemożliwe" (2019) i "Mogło być nic" (2021).

Na scenie Trójki zespół wystąpił w składzie:

Jacek Sienkiewicz – śpiew mandolina, instrumenty klawiszowe;

Katarzyna Sienkiewicz – śpiew, instrumenty klawiszowe;

Marcin Ścierański – perkusja, instrumenty perkusyjne, chórek;

Grzegorz Kowalski – gitara basowa, instrumenty perkusyjne, instrumenty klawiszowe, chórek.

Polecane