Zimowe Igrzyska Olimpijskie w cieniu pandemii

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w cieniu pandemii
Niektóre komitety obawiają się o inwigilację urządzeń olimpijczykówFoto: Shutterstock.com/Anton Ivanov

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie zaczynają się już w piątek 4 lutego, czyli za 11 dni. Nic więc dziwnego, że "Trzecią Stronę Medalu" zdominowały właśnie tematy olimpijskie. Choć nie mogło się też obyć bez rozmowy o Australian Open oraz Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej.

  • Pierwsza część ekipy olimpijskiej już poleciała do Pekinu
  • W Australian Open polskich barw broni już tylko Iga Światek: Magda Linette odpadła także w deblu
  • Polska zremisowała z Rosją i już na pewno nie zagra w półfinałach Mistrzostw Europy w piłce ręcznej

Strach przed... koronawirusem

Zawodnicy lecący do Pekinu najbardziej boją się... testów na COVID-19. – Jeszcze przed wylotem musimy zrobić dwa testy. Liczę, że będą negatywne u wszystkich, bo okres jest teraz srogi, jeśli chodzi o COVID. Na miejscu będą nas codziennie badać, więc zobaczymy. Mam nadzieję, że wypadną negatywnie i każdy będzie mógł wystartować w swojej dyscyplinie – mówi Zuza Czapska, która będzie Polskę reprezentować w narciarstwie alpejskim. – Zawsze miałam wyobrażenie, że jesteśmy w wiosce olimpijskiej razem, możemy jeździć i poznawać inne dyscypliny, na co w sezonie nie ma czasu. Liczyłam, że będziemy mogli pojeździć i pokibicować innym, jednak przez COVID, będzie to niemożliwe. Ale i tak mam nadzieję, że poznam innych sportowców – mówi.


Czytaj także


Mniej niż mrugnięcie okiem

Aleksandra Król zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata w snowboardzie równoległym. To pozwala dopisać ją także do listy faworytek olimpijskich w tej dyscyplinie. – To bardzo fajny wyznacznik mojej formy: że rośnie i jest wysoka. Trzeba ją teraz utrzymać do Igrzysk i tam pokazać się dokładnie z takiej samej strony jak w Pucharze Świata – mówi polska zawodniczka. I wie, że nie będzie łatwo. – Tam już wszystkie dziewczyny są na tym samym poziomie. Wszystkie mieścimy się w jednej sekundzie na łącznym czasie dwóch przejazdów: jest to dosłownie mrugniecie okiem – wskazuje. – Trzeba będzie walczyć, jechać bezbłędnie i czekać, co będzie. Jestem dobrej myśli: lubię startować w igrzyskach, lubię takie duże imprezy i taką presję – dodaje.

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie już od 4 lutego!/YouTube Bądźmy razem. TVP


Posłuchaj

47:57
Igrzyska w Pekinie, Australian Open, Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej cz. 1 (Trzecia Strona Medalu /Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

46:11
Igrzyska w Pekinie, Australian Open, Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej cz. 2 (Trzecia Strona Medalu /Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trzecia strona medalu
Prowadzą: Dariusz UrbanowiczRobert Grzędowski
Data emisji: 23.01.2022
Godziny emisji: 17.09, 18.11

pr

Polecane