Pogoda ducha w wykonaniu Andrzeja Rosiewicza

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pogoda ducha w wykonaniu Andrzeja Rosiewicza
Andrzej Rosiewicz podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Foto: Mariusz Przygoda/Forum

W zimowym czasie wielu z nas zastanawia się, co jest zdrowie i co ma w sobie dużo witamin. Gość Trójki od lat przekonuje, że "Najwięcej witaminy mają polski dziewczyny". Z Andrzejem Rosiewiczem rozmawiała Anna Popek. 

– Lata mijają, a ja nadal nie zmieniłem zdania. Gdy spotykam jakąś piękną panią, mówię jej, że "Najwięcej witaminy" to piosenka o niej. Kolejne pokolenia dorastają, a ta prawda nadal jest aktualna – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia.

Humor na każdą okazję

– Podejrzewam, że moja pogoda ducha wywodzi się z Kresów. Można by sprawdzić, jak to było z tym poczuciem humoru i osobowością w tamtych stronach. Czy na Kresach faktycznie rodziły się takie osoby? Ja już przyszedłem na świat pod Warszawą. Przylesie leży na trasie do Otwocka. Lubię mówić, że na wieść o moim urodzeniu następną stację kolejki nazwali Radość, że urodziłem się 1 czerwca, ogłosili dzień dziecka – mówił z uśmiechem.

Plany twórcze

– Ostatnio nie nagrywałem piosenek. Cały czas zbieram jednak materiały i robię szkice. Mam nadzieję, że niedługo coś się pojawi, co nieśmiało obiecuję – zadeklarował.

– Jestem obserwatorem i komentuję to, co widzę. Wyszedłem kiedyś w czapeczce Stańczyka. Występowałem wtedy dla Polaków na Zamku Królewskim. Powiedziałem im, że mój praprapradziedek był ulubionym błaznem króla. W testamencie zapisano mu ten zamek, więc jestem tu w ramach odbierania majątków rodzinnych – przytaczał Andrzej Rosiewicz.

– Zawsze mam nadzieję, ze moje żarty zostaną zrozumiane przynajmniej przez większość. Zawsze podejmuję taką próbę, niezależenie od tego, gdzie jestem: na bazarze, w urzędzie czy w sklepie. Ciągle robię szkice, dzięki którym powstają nowe scenariusze. 

Bezinteresowny uśmiech

– Obecna sytuacja wpływa na psychikę ludzi. Nawet w trudnych  czasach warto jednak zachować pogodę ducha i uśmiech. Nie od dziś wiadomo, że pogodni żyją dłużej – podsumował. 

Posłuchaj

47:01
Pogoda ducha według Andrzeja Rosiewicza (Leniwe przedpołudnie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Leniwe przedpołudnie
Autorka audycji: Anna Popek
Gość: Andrzej Rosiewicz (piosenkarz, artysta)
Data emisji: 23.01.2022
Godzina emisji: 10.09

zch

Polecane