Ferie zimowe inne niż wszystkie. Zamiast jazdy na sankach… jazda konno

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ferie zimowe inne niż wszystkie. Zamiast jazdy na sankach… jazda konno
Jazda konno to nieoczywisty, ale i cieszący się popularnością sposób na spędzenie ferii zimowychFoto: shutterstock.com

Zapytani o najpopularniejsze sposoby na aktywne spędzenie ferii zimowych zapewne wymienimy sanki, narty, snowboard czy łyżwy. Podczas zimowego wypoczynku można również nauczyć się jazdy konnej. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w ciepłą odzież, termiczne buty i… być dzieckiem, żeby wygospodarować czas na wszystkie aktywności, które gwarantuje obóz jeździecki. 

Ferie zimowe w ośrodku jeździeckim

Jazda konno to nieoczywisty, ale i cieszący się popularnością sposób na spędzenie ferii zimowych. – Na początku trochę obawiałam się, że nie znajdziemy takiej grupy, jednak szybko ją znaleźliśmy. Póki co, pogoda jest jak najbardziej na plus. Możemy jeździć, chociaż nie mamy hali – mówi Paulina Lubińska, instruktorka jazdy konnej w ośrodku jeździeckim zlokalizowanym w jednej z mazowieckich wsi.

Zimowy odpoczynek na czterech kopytach

Jak dzieci spędzają tam ferie zimowe? – Zaraz jedziemy w teren, więc wszystkie konie trzeba wyczyścić i osiodłać. Sami ubieramy się ciepło i jedziemy do lasu na przejażdżkę. Wracamy i mamy obiad. Później chwila relaksu i kolejna jazda. Wieczorami uczymy się do odznaki "Jeżdżę konno", a jutro jedziemy na basen i na łyżwy – opisuje jedna z młodych adeptek jazdy konnej. 

Najczęściej czytane

Pasja i nauka

Uczestniczki obozu jeździeckiego oprócz poznawania tajników jeździectwa uczą się czegoś jeszcze. – Dzięki tej pasji i koniom dzieci nauczą się opieki nad tym zwierzęciem, cierpliwości i zawzięcia – podkreśla Paulina Lubińska. – Mogę powiedzieć, że rodzice naprawdę dobrze przygotowali swoje dzieci. Prawie każda z dziewczynek ma termobuty, czapki, szaliki i dobre nastawienie. Jak na razie, wszystko nam się udaje. Jeszcze tylko musimy zaliczyć kulig, więc mogłoby spaść trochę śniegu – dodaje.

Posłuchaj

2:39
Nieoczywiste pomysły na zimowy odpoczynek. Jak wyglądają ferie zimowe w ośrodku jeździeckim? (Zapraszamy na Weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Tomasz Miara
Autor materiału reporterskiego: Marcin Doliński
Data emisji: 22.01.2022
Godziny emisji: 6.47

kr

Polecane