Nastrojowe ocieplanie zimowej przestrzeni

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Nastrojowe ocieplanie zimowej przestrzeni
Nastroje w składzie: Aleksandra Borak (wokal / teksty), Jakub Malinowski (gitara) i Michał Jacek Zębala (syntezatory / elektronika)Foto: mat. promocyjne

Dziś ma premierę album tercetu Nastroje, zatytułowany "Przestrzenie". Członkowie grupy pojawili się w komplecie w audycji Tomasza Żądy, by opowiedzieć co nieco o swoim fonograficznym debiucie.

Nastroje działają w składzie: Aleksandra Borak (wokal), Jakub Malinowski (gitara) i Michał Jacek Zębala (syntezatory), a ich muzyka to ambitny pop, do którego pasują takie dodatkowe określenia jak dream, synth czy elektro. Właśnie ukazała się debiutancka płyta tercetu, nagrywana przez ostatnie dwa lata. – Jesteśmy zespołem niezależnym, więc cały album powstał naszym własnym sumptem i został nagrany w zaciszu naszych mieszkań – zdradziła Ala w "Naszej tonacji".

Rąbka tajemnicy na temat tytułu płyty uchylił jej kolega Kuba. – Dotyczy on przestrzeni w sensie materialnym, fizycznym, ale też naszej muzyki, która jest przestrzenna. Chcielibyśmy, aby ta zimowa przestrzeń była milsza i cieplejsza dla nas wszystkich – powiedział gitarzysta. Z kolei Michał odniósł się do muzycznej zawartości krążka. – Zawsze szukamy nowych inspiracji, dlatego ta płyta, składająca się z dziesięciu utworów, to dziesięć różnych emocji, dzięki którym chcemy zabrać słuchacza w inny świat.

Stworzone przez grupę Nastroje "Przestrzenie" wypełnione są w zdecydowanej większości pogodnym, pozytywnym przekazem. W nostalgicznym klimacie utrzymany jest natomiast najnowszy utwór zespołu Anieli, będącego wspólnym projektem wokalistki Joanny Prykowskiej, znanej z zespołu Firebirds, oraz Pawła Krawczyka, gitarzysty grupy Hey. Prywatnie jest on mężem wokalistki Katarzyny Nosowskiej, która wystąpiła gościnnie w piosence "Jaśniejąca", zaprezentowanej przez Tomasza Żądę.


Posłuchaj

50:24
Nastrojowe ocieplanie zimowej przestrzeni (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Beniamin Sobaniec – "Unoszę się"
 2. Nastroje – "Hipnotyzujesz mnie"
 3. Nastroje – "O wszystkim, co się nie wydarzy"
 4. Nastroje – "Spokojniej"
 5. Natalia Nykiel – "Pętla"
 6. Lanberry – "Nocny Express"
 7. Anieli feat. Nosowska – "Jaśniejąca"
 8. Firebirds – "Harry"
 9. Rubens – "Wszystko OK"
 10. Martin Lange – "Pod nosem"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 21.01.2022
Godzina emisji: 12.07

kc

Polecane