Noc babci. Kabaret Mumio ponownie w Trójce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Noc babci. Kabaret Mumio ponownie w Trójce!
Mumio oraz Baszka Marcinik w studiu Trójki Foto: Wojciech Dorosz/Polskie Radio

Dzień Babci to doskonały czas na świętowanie. Tego właśnie dnia zaprosiliśmy do słuchania "Trójki pod Księżycem", której gośćmi byli artyści Kinoteatru Mumio, świętującego w tym roku, podobnie jak Program 3 Polskiego Radia, swój jubileusz.

W przyszłym tygodniu Kinoteatr Mumio wystąpi w Teatrze Śląskim w Katowicach, świętując jubileusz premiery programu pod tytułem "Kabaret Mumio". Spektakl został wystawiony już blisko tysiąc razy na scenach całego kraju. "Kabaret Mumio" jest autorskim przedstawieniem Teatru Epty-a, opartym na własnych tekstach i muzyce i stworzony został jako kameralny spektakl teatralny w konwencji kabaretowej. Stanowi wynik poszukiwań wywodzących się z tradycji i metod teatru offowego. Przez 30 lat artyści nie próżnowali, stąd program występu będzie zapewne wzbogacony o przedstawienia (lub ich fragmenty) sprzed lat, a także te najnowsze, jak "Welcome Home, Boys" czy "Przybora na sto dwa". 

Od kilkunastu lat artyści z Mumio wielokrotnie współpracowali z nami, m.in. czytając książki Marka Stokowskiego: od "Samolotów", przez "Stroiciela lasu", po "Kino krótkich filmów". Członkowie grupy gościli w studiu Trójki nie raz i nie tylko czytając Trójkowe powieści czy biorąc udział w rozmowach. To były happeningi: pozowali do zabawnych zdjęć i pozwalali kręcić szalone filmiki ze swoim udziałem. Grali na różnych instrumentach wraz z Tomaszem Drozdkiem i pomagali nam beztrosko przebywać w świecie abstrakcyjnego humoru. 


Posłuchaj

1:55:04
Trio z kabaretu Mumio gośćmi Barbary Marcinik (Trójka pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Artyści Mumio: Jadwiga Basińska, Jacek Borusiński i Darek Basiński mieszkają w różnych miastach na Śląsku. Spotykanie się z nimi nie było łatwe, tym razem – wyjątkowo – kiedy połączyliśmy się z nimi, byli u siebie w domach. Zamierzamy ponownie zaprosić ich do Trójki, gdyż planują występy w Teatrze Ateneum w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Aleksandra Kaczkowska
Data emisji: 21.01.2021
Godzina emisji: 0.05

mat. prasowe/gs/kr

Polecane