Dzień Babci i Dziadka w wersji online. Zamiast na widowni, zasiądą przed ekranem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dzień Babci i Dziadka w wersji online. Zamiast na widowni, zasiądą przed ekranem
W tym roku wiele babć i dziadków zasiądzie przed ekranami komputerów, by móc zobaczyć przedstawienia, jakie przygotowały dla nich wnuki. Foto: Shutterstock

To wyjątkowy i bardzo wyczekiwany moment. Dzień Babci i Dziadka to wielkie święto, szczególnie hucznie obchodzone w przedszkolach i szkołach podstawowych. Wiele dzieci z wypiekami na twarzy przygotowuje przedstawienia i drobne upominki dla dziadków, którzy zagoszczą tego dnia na widowni. Jak będzie wyglądał ten dzień w dobie pandemii? 

Epidemiczne czasy spowodowały, że zamiast organizować w przedszkolach i szkołach występy dzieci i ich dziadkowie muszą zadowolić się spotkaniami organizowanymi za pomocą internetowych platform. Jedno z wrocławskich przedszkoli postanowiło w ten sposób zorganizować przedstawienie na żywo. Przedszkolaki zaprezentują się przed kamerą, a dziadkowi będą mogli obejrzeć ja na ekranie, w zaciszu własnego domu.

Zamiast na widowni zasiądą przed ekranem

"Dzisiaj wielkie wydarzenie. Zaraz zacznie się na scenie przedstawienie na dzień babci i dziadka" – cytują radośnie przedszkolaki. Czy widzą, skąd taka forma występu? – Babci i dziadka nie będzie na przedstawieniu. Jest koronawirus i nie mogą do nas przychodzić. Będziemy to wszystko nagrywać – powiedziała jedna z dziewczynek. 

– Najmłodsze grupy będziemy próbowali połączyć na żywo. Chcemy jednak nagrać próbę generalną i po przedstawieniu umieścić ją w sieci. Starszaki będą występować podczas łączenia na żywo. Dadzą radę. Są świetnie przygotowani – zapewniała jedna z pań, odpowiedzialnych za przygotowanie występu. 

Wszystko dla dziadków

– Dziadkowie to rodzice naszych rodziców. Moja babcia jest ukochana. A dziadek robi pyszny barszczyk – licytowały się dzieci.

– Dzieci są szczęśliwe i zadowolone, że mogę nagrać coś dla swoich babć i dziadków. Własnoręcznie wykonują też dla nich drobne upominki. To również przysparza im radości. Często mówią, że w związku z ograniczeniami nie widują się zbyt często z babcią i dziadkiem, a bardzo by chciały i tęsknią. Mamy nadzieję, że przynajmniej w ten sposób uda nam się przesłać pozdrowienia i miłość – zaznaczyła wychowawczyni. 

Posłuchaj

3:52
Dzień Babci i Dziadka w wersji online (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czego życzą dziadkom przedszkolaki? – Życzymy babciom i dziadkom zdrowia, szczęścia i żeby bardzo długo żyli i byli obok nas jak najdłużej. "Oby was smutki omijały, bądźcie szczęśliwi przez rok cały!" – jednym tchem wyliczyli najmłodsi. 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Sobolewski
Autorka materiału reporterskiego: Justyna Kościelna
Data emisji: 21.01.2022
Godzina emisji: 6.59

zch

Polecane