Trójkowa premiera zagraniczna tygodnia: "Hazardzista" w reżyserii Paula Schradera

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójkowa premiera zagraniczna tygodnia: "Hazardzista" w reżyserii Paula Schradera
Kadr z filmu "Hazardzista" w reżyserii Paula Schradera. Na zdjęciu Oscar Isaac jako William TellFoto: mat. promocyjne

Trójkową premierą zagraniczną tego tygodnia jest film "Hazardzista" (ang. "The Card Counter"). Obraz jest połączeniem thrillera i dramatu. Został wyreżyserowany przez Paula Schradera – twórcę znanego ze współpracy między innymi z Martinem Scorsese. Stworzył scenariusze do jego najwybitniejszych filmów takich jak "Taksówkarz", "Wściekły byk" czy "Ostatnie kuszenie Chrystusa".

– W kinach można już premierowo oglądać film "Hazardzista". Stoi za nim duet Paula Schradera i Martina Scorsese. Tym razem panowie zamienili się rolami. Do tej pory za kamerą stawał Martin Scorsese. Reżyserem jak i autorem scenariusza tym razem jest jednak Paul Schrader. To postać od wielu lat ważna dla amerykańskiego kina. Jego poprzedni film "Pierwszy reformowany" otrzymał nominację do Oscara za scenariusz. Zobaczymy, jak będzie tym razem – mówiła w "Trójkowo, filmowo" Aleksandra Ziółkowska, filmoznawca.

– Paul Schrader doskonale diagnozuje amerykańskie społeczeństwo i jego problemy. Lubi bohaterów zawiłych. W "Hazardziście" spotykamy się z bohaterem uwięzionym między chęcią zemsty a jednocześnie też odpokutowania swoich dawnych win. To thriller, który oddaje napięcia i dylematy, z którymi zmaga się główny bohater – zaznaczyła.

– Tłem opowieści są m.in. kasyna. Ujmują one ciekawą atmosferę i kojarzą się amerykańsko. Ten film jest więc bardzo ciekawy również z wizualnych aspektów. To wszystko podbija napięcie, które utrzymuje się od początku aż do końca. Dodam jeszcze, że w obrazie mamy do czynienia z doskonałą muzyką, której już teraz można odsłuchać w wielu serwisach streamingowych – dodała gość Trójki. 

Tytułowy "Hazardzista" William (Oscar Isaac) w pojedynkę podróżuje po Stanach, jeżdżąc od kasyna do kasyna. Nigdzie nie zatrzymuje się na dłużej, nie ujawnia swojej prawdziwej tożsamości i obsesyjnie dba o to, by pod żadnym pozorem nie zostawiać po sobie śladów. Ma wszystko pod kontrolą, do momentu gdy w jednym z kasyn trafia na Cirka (Tye Sheridan), syna dawnego kolegi, z którym służył w armii. Chłopak zna nie tylko prawdziwe nazwisko Williama, ale też jego mroczną przeszłość. Gdy staje się jasne, że ich spotkanie nie jest przypadkowe, a Cirk chce, by William pomógł mu naprostować sprawy, które dotyczą ich obu, mężczyzna zostaje zmuszony do podjęcia ryzykownej akcji.

Posłuchaj

47:34
Paul Schrader i jego "Hazardzista" już na ekranach kin (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W audycji ponadto:

  • Tydzień Filmu Niemieckiego (stacjonarnie w kinach w kilku miastach Polski oraz w lutym online w sieci). Gościem audycji "Trójkowo, filmowo" będzie współorganizatorka przeglądu Renata Kopyto;
  • Ciekawa premiera: "Długo i szczęśliwie" w reżyserii Paolo Costella;
  • premiery filmowe stycznia – zapowiedzi;
  • aktualności filmowe;
  • piosenki z filmów, muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 15.01.2022
Godzina emisji: 16.08

mat. promocyjne/kr/zch

Polecane