"Śniadanie w Trójce" - polityczne podsumowanie tygodnia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Śniadanie w Trójce" - polityczne podsumowanie tygodnia
Beata MichniewiczFoto: PR

Gośćmi Programu 3 Polskiego Radia będą: Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej i Platformy Obywatelskiej, Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta oraz Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Do słuchania audycji "Śniadanie w Trójce" w sobotę (22 stycznia) między godz. 9.05 a 10.00 zaprasza Beata Michniewicz.

"Śniadanie w Trójce" to audycja publicystyczna podsumowująca najważniejsze wydarzenia tygodnia.

Z politykami porozmawiamy m.in. o piątej fali epidemii COVID-19 w związku ze wzrostem dziennych bilansów infekcji spowodowanych dynamicznym rozprzestrzenianiem się nowej mutacji koronawirusa. Dopytamy również, co uważają na temat nowej, rządowej strategii walki z patogenem, która obejmuje dostępność darmowych testów antygenowych na obecność COVID-19 w aptekach, krótszą kwarantannę oraz możliwość zbadania w domu przez osoby zakażone.

***

Poruszymy także zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego zmiany w Polskim Ładzie, czyli rozszerzenia ulgi m.in. dla klasy średniej, rodziców samotnie wychowujących dzieci oraz dla wszystkich emerytów i rencistów do kwoty 12 800 złotych. Nowe rozwiązania dotyczą również organizacji pożytku publicznego uzyskujących wpływy z 1 proc. podatku, przekazywanego przez podatników przy rozliczeniu rocznym.

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia podniesiemy też kwestię utrzymującego się zagrożenia ze strony agresywnej polityki Rosji wobec Ukrainy. Jak ustaliła korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka "unijni ministrowie spraw zagranicznych mają w poniedziałek zagrozić Rosji surowymi sankcjami, jeśli ponownie zaatakuje ona Ukrainę".

Program transmitowany będzie online: stream na Facebooku Trójki, Twitterze Trójki, kanale YouTube Polskiego Radia oraz stronie internetowej Polskiego Radia i w portalu PolskieRadio24.pl.

***

Na "Śniadanie w Trójce" w sobotę (22 stycznia) między godz. 9.05 a 10.00 zaprasza Beata Michniewicz.

Polecane