Noc babci. Kabaret Mumio ponownie w Trójce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Noc babci. Kabaret Mumio ponownie w Trójce!
Mumio oraz Baszka Marcinik w studiu Trójki Foto: Wojciech Dorosz/Polskie Radio

Dzień Babci to doskonały czas na świętowanie. Tego właśnie dnia zapraszamy do słuchania "Trójki pod Księżycem", której gośćmi będą artyści Kinoteatru Mumio, świętujący w tym roku, podobnie jak Program 3 Polskiego Radia, swój jubileusz.

W przyszłym tygodniu Kinoteatr Mumio wystąpi w Teatrze Śląskim w Katowicach, świętując jubileusz premiery programu pod tytułem "Kabaret Mumio". Spektakl został wystawiony już blisko 1000 razy na scenach całego kraju. "Kabaret Mumio" jest autorskim przedstawieniem Teatru Epty-a, opartym na własnych tekstach i muzyce. Stworzony został jako kameralny spektakl teatralny w konwencji kabaretowej. Stanowi wynik poszukiwań wywodzących się z tradycji i metod teatru off-owego. Przez 30 lat artyści nie próżnowali, stąd program występu będzie zapewne wzbogacony o przedstawienia (lub ich fragmenty) sprzed lat, a także te najnowsze jak "Welcome Home, Boys" czy "Przybora na sto dwa". 

Od kilkunastu lat artyści z Mumio wielokrotnie współpracowali z nami, m.in. czytając książki Marka Stokowskiego: od "Samolotów", przez "Stroiciela Lasu", po "Kino Krótkich Filmów". Członkowie grupy gościli w studiu Trójki nie raz i nie tylko czytając Trójkowe powieści czy biorąc udział w rozmowach. To były happeningi. Pozowali do zabawnych zdjęć i pozwalali kręcić z nimi szalone filmiki. Grali na różnych instrumentach wraz z Tomaszem Drozdkiem i pomagali nam beztrosko przebywać w świecie abstrakcyjnego humoru. 

Artyści Mumio: Jadwiga Basińska, Jacek Borusiński i Darek Basiński mieszkają w różnych miastach na Śląsku. Spotykanie się z nimi nie było łatwe, tym razem – wyjątkowo – kiedy połączymy się z nimi, będą u siebie w domach. Zamierzamy ponownie zaprosić ich do Trójki, gdyż planują występy w Teatrze Ateneum w Warszawie.

***

Do słuchania "Trójki pod Księżycem" w piątek (21 stycznia) między północą a 2 nad ranem zapraszają Barbara Marcinik oraz Aleksandra Kaczkowska – wydawca.

mat.prasowe/gs

Polecane