Kasia Moś szykuje płytę z utworami Karin Stanek

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Kasia Moś szykuje płytę z utworami Karin Stanek
Jak zabrzmią utwory Karin Stanek w wykonaniu Kasi Moś? Przekonamy się już wiosną tego roku Foto: PAP/Łukasz Gągulski

– Będzie to materiał bardzo różnorodny: od dźwięków dołujących po takie, które na pewno wywołają uśmiech na twarzy – zdradziła Kasia Moś. Jej płyta z interpretacjami utworów Karin Stanek ukaże się w kwietniu tego roku.  

– Przywitał nas Janusz Panasewicz. Składamy życzenia urodzinowe artyście, który wczoraj skończył 66 lat – powiedział Michał Kirmuć, rozpoczynając środowe wydanie "Naszej tonacji". – Dlatego w audycji będzie więcej muzyki z udziałem solenizanta. Zaczęliśmy od utworu solowego, pozostaniemy przy jego głosie, ale dołączy Janek Borysewicz, a także Wojtek Mazolewski – mówił autor audycji, zapowiadając utwór "Vademecum skauta / Punkt Gdańsk". Piosenka znalazła się na płycie "Chaos pełen idei" Wojtka Mazolewskiego, który do współpracy zaprosił gości łączących pokolenia i śmiało mieszających gatunki muzyczne. Na jednym albumie spotkały się legendy rocka: John Porter, Wojtek Waglewski, Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz, a także Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak i młodsi na scenie muzycznej – Justyna Święs i Piotr Zioła.

Głosy mniej i bardziej znane

W audycji nie zabrakło mniej znanych głosów. – Kilka lat temu, w jednej z warszawskich sal prób, miałem okazję spotkać pewną dziewczynę. Była filigranowa, ale jak zaczęła śpiewać, to szybko okazało się, że ma niezwykły talent, niezwykle piękny głos. To Paulina Brzozowska, która pod szyldem Brzózka właśnie wydała nowy singiel – mówił Michał Kirmuć, prezentując utwór "Oszukuj".


Posłuchaj

48:36
Muzycznie świętujemy urodziny Janusza Panasewicza i rozmawiamy z Kasią Moś (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Pozostając przy młodych polskich wokalistkach, autor audycji wybrał dla słuchaczy Trójki dwa utwory Kasi Moś. – Jej nowa płyta ukaże się wiosną. Ten album będzie zaskakujący, bo przyniesie interpretacje utworów Karin Stanek – zaznaczył prowadzący i zaprosił do wysłuchania rozmowy z Kasią Moś, która opowiedziała o kulisach powstania całego projektu.

Muzyczny hołd dla Karin Stanek 

– W zeszłym roku odezwało się do nas miasto Bytom. My jesteśmy stamtąd, stamtąd też pochodziła Karin Stanek. Pojawił się pomysł, żeby w 10. rocznicę jej śmierci zorganizować koncert wspomnieniowy – mówiła Kasia Moś, zaznaczając, że był to jeden z bodźców, które skłoniły ją do nagrania płyty z utworami piosenkarki i wokalistki Czerwono-Czarnych. Niemały wpływ na tę decyzję miał też Szymon Komasa, który już wcześniej sugerował artystce, żeby zmierzyła się z repertuarem starszej koleżanki po fachu.

W rozmowie z Michałem Kirmuciem Kasia Moś zdradziła też, które utwory Karin Stanek lubi, a za którymi nie przepada. Powiedziała również, jakiego rodzaju brzmień możemy spodziewać się na nowej płycie, i ujawniła, jakie ma plany na najbliższą przyszłość.
 

Lista utworów:

 1. Janusz Panasewicz – Obudź się
 2. Wojtek Mazolewski, Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz – Vademecum Skauta / Punkt Gdańsk
 3. Brzózka – Oszukuj
 4. Kasia Moś – Autostop
 5. Kasia Moś & Aukso – Prząśniczka
 6. Voo Voo – Łajba
 7. Minimal Blue – Kołysanka
 8. Lukasz Drapala & Chevy – A my nie chcemy uciekać stąd
 9. Lady Pank – Spotkanie z diabłem (Opole '96)
 10. Variete – Lekko

Wojtek Mazolewski feat. Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz - Vademecum Skauta / Punk-t Gdańsk | Wojtek Mazolewski

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 19.01.2022
Godzina emisji: 12.08

mk

Polecane