Odkrycia, wspominki i powroty – Talk Talk, Closterkeller i inni

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Odkrycia, wspominki i powroty – Talk Talk, Closterkeller i inni
Closterkeller wciąż trzyma się mocnoFoto: mat. promocyjne

65. muzyczną podróż z kapitanem Mateuszem Tomaszukiem umiliła słuchaczom muzyka takich wykonawców, jak Talk Talk, Closterkeller, The Legendary Pink Dots czy The Tea Party.

Nazwy Talk Talk i Closterkeller są znane nawet tym fanom, którzy nie zagłębiają się do muzycznych nisz w poszukiwaniu dźwięków satysfakcjonujących ich uszy. Brytyjska formacja, choć działała tylko przez 10 lat, odcisnęła duże piętno na muzyce popularnej ostatnich kilku dekad. Echa jej dokonań słychać w twórczości takich zespołów, jak Radiohead, Placebo czy Porcupine Tree, a jej największy przebój "It's My Life" zyskał nowe życie i jeszcze większy rozgłos dzięki wersji nagranej przez No Doubt w 2003 roku.

Na reaktywację Talk Talk nie ma już niestety szans, po tym jak jej lider Mark Hollis zmarł nagle w 2019 roku. Wciąż za to działa i ma się dobrze zespół Closterkeller, który niebawem będzie obchodził 35-lecie działalności. O świetnej formie Anji Orthodox i towarzyszących jej muzyków słuchacze Trójki mogli się przekonać w minioną niedzielę, gdy grupa dała koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Fanom progresywnego rocka nieobce są nazwy The Legendary Pink Dots i The Tea Party. Pierwsza z tych formacji działa od 1980 roku i ma na koncie ponad 40 albumów. Mimo braku radiowych przebojów, dorobiła się sporej grupy oddanych wielbicieli, których nie brakuje również w Polsce. Historia The Tea Party zatrzymała się w 2005 roku, jednak 6 lat później Kanadyjczycy powrócili na scenę, by zagrać serię koncertów. Poszły na tyle dobrze, że zespół zdecydował się na trwałą reaktywację, której fonograficzną pieczęcią był wydany w 2014 roku album "The Ocean at the End".

Gospodarz "Konstelacji M." zabrał słuchaczy na krótką wycieczkę na Alaskę, za sprawą utworu grupy Skuund. Ten międzynarodowy projekt muzyczny z siedzibą w Kruszwicy właśnie kończy prace nad drugą studyjną płytą, w nagraniu której gościnnie wziął udział saksofonista Colin Webster, współpracujący wcześniej m.in. z brytyjską formacją Idles.


Posłuchaj

49:56
Odkrycia, wspominki i powroty (Konstelacja M./Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Talk Talk – "Tomorrow Started (1997 Digital Remaster)"
 2. The Legendary Pink Dots – "The Wedding"
 3. The Tea Party – "The Ocean at the End"
 4. Skuund – "Alaska"
 5. Closterkeller – "Owoce Wschodu"
 6. Cockney Rebel – "Sebastian"
 7. The Tear Garden – "A Ship Named Despair"
 8. Katatonia – "Unfurl"
 9. Love And Rockets – "All In My Mind (Acoustic)"

***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor audycji: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 18.01.2022
Godzina emisji: 23.09

kc

Polecane