Muzyczne zwiastuny gorącego przedwiośnia

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Muzyczne zwiastuny gorącego przedwiośnia
Jonathan Davis (Korn) skończył 51 latFoto: Forum / Zuma Press / Alessandro Bosio

Znaczną część tego wydania "Dogrywki" wypełniły utwory zapowiadające albumy, które ukażą się jeszcze tej zimy lub wczesną wiosną. Wśród wykonawców znalazły się takie tuzy, jak Placebo, Korn czy brytyjscy weterani heavy metalu, grupa Saxon.

Zestaw elektryzujących zapowiedzi rozpoczęły utwory gwiazd indie rocka rodem z Wielkiej Brytanii. Pierwsza z nich to pochodzący z Leeds zespół Alt-J, który 11 lutego wyda czwarty studyjny album "The Dream". Znane są już tytuły wszystkich dwunastu kompozycji, które się tam znajdą – jest wśród nich zaprezentowana w audycji "Hard Drive Gold". Nieco dłużej, bo do 25 marca, trzeba będzie poczekać na nową płytę tercetu Placebo. "Never Let Me Go" to ósma pozycja w studyjnej dyskografii londyńczyków, a zwiastuje ją singiel "Try Better Next Time".

Premiery wagi ciężkiej

Fanów cięższych brzmień ucieszy informacja, że już 4 lutego do sklepów trafi kolejny longplay klasyków nu metalu z grupy Korn. Grają razem już od blisko trzydziestu lat, a "Requiem" jest ich czternastą studyjną płytą. Jako że 18 stycznia wokalista Jonathan Davis obchodził 51. urodziny, Michał Grabkowski sięgnął aż po dwa utwory amerykańskiej formacji – oprócz najnowszego "Forgotten" usłyszeliśmy jeszcze "Thoughtless" z wydanego dwie dekady temu albumu "Untouchables".

Temperatura jeszcze bardziej wzrosła, gdy zabrzmiał kawałek niemieckiego kwintetu Credic, grającego "melodyjny death metal". Jeśli komuś przypadł do gustu "Vermillion Oceans", może już ostrzyć sobie zęby na cały album, który ukazuje się 22 kwietnia. Dużo wcześniej, bo 4 lutego, będziemy mogli cieszyć nasze uszy płytą "Carpe Diem" zespołu Saxon, który od 45 lat pozostaje wierny ideałom klasycznego heavy metalu. W audycji usłyszeliśmy fragment tego longplaya, w postaci utworu "Remember the Fallen".

Polska wiosna

Wiosną ma się też ukazać najnowsze dzieło trójmiejskiej formacji Les Bigos, która wraca po wielu latach fonograficznego niebytu. Do płytowego debiutu przygotowuje się natomiast młoda warszawska wokalistka Sophie Szklarska. Piosenki tych wykonawców zamknęły najnowsze wydanie "Dogrywki".


Posłuchaj

52:49
Muzyczne zwiastuny gorącego przedwiośnia (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Me And That Man feat. Michale Graves – "Blues & Cocaine"
 2. Alt-J – "Hard Drive Gold"
 3. Placebo – "Try Better Next Time"
 4. Papa Roach – "Last Resort (Live at Filmore Detroit)"
 5. Tom Morello feat. Bring Me The Horizon – "Let's Get The Party Started"
 6. Korn – "Thoughtless"
 7. Korn – "Forgotten"
 8. Credic – "Vermillion Oceans"
 9. Saxon – "Remember the Fallen"
 10. Kashell – "Plask"
 11. Les Bigos – "Chcieć cię mniej"
 12. Sophie Szklarska – "W domyśle"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 18.01.2022
Godzina emisji: 22.05

kc

Polecane