Dla niego nie ma niemożliwego: Sławomir "Makaron" Makaruk

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dla niego nie ma niemożliwego: Sławomir "Makaron" Makaruk
Sławek MakarukFoto: ALBIN MARCINIAK / EAST NEWS

Sławomir "Makaron" Makaruk to poszukiwacz przygód z definicji. Nurek głębinowy, który jest jednym z największych autorytetów w dziedzinie jazdy samochodami terenowymi.

Trójkę zna doskonale, bo współtworzył audycję "Trójka przekracza granice", a w "Trzeciej stronie medalu" opowiada o sobie, o swoich początkach w świecie eksploracji podwodnej i odkrywania nieznanych lądów.

Jako dziecko oblatywaczy samolotów, po prostu się nie bał. I nie chodzi tu o brak lęku, tylko o ciekawość świata. Czytał i marzył, a tym samym wyznaczał sobie cele. Wydobył się z mroków PRL-u w daleki świat, pojechał tarpanem z Warszawskim Klubem Płetwonurków do Meksyku odkrywać zalane jaskinie. Zrobił uprawnienia nurka klasycznego, by móc wykonywać prace podwodne, dzięki którym zarabiał na kolejne wyprawy. Doszedł do momentu, kiedy własnym statkiem wielorybniczym poszukiwał skarbów na Morzu Południowochińskim…

W międzyczasie wygrał krajowe kwalifikacje do legendarnego rajdu Camel Trophy i był w pierwszej polskiej załodze, która dołączyła do prestiżowego grona uczestników tej przeprawy. Przez lata pracował potem jako ekspert i selekcjoner dla swoich następców. Objechał świat wzdłuż i wszerz, a szczególnie ukochał Amerykę Południową, ze swoim ukochanym i sentymentalnym Meksykiem na czele, i Afrykę Wschodnią.

Krzysztof Łoniewski i Dariusz Urbanowicz zapraszają na spotkanie z postacią wybitną i arcyciekawą – podróżnikiem, nurkiem, odkrywcą, człowiekiem, który nigdy nie zwalnia – i lada chwila znów rusza do Afryki.

***

Do słuchania "Sportowej Trójki pod Księżycem" zapraszamy w środę (19 stycznia) między północą a 2.00.

Polecane