Intrygujące covery i muzyczne motywacje w "Naszej tonacji"

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Intrygujące covery i muzyczne motywacje w "Naszej tonacji"
Krzysztof Zalewski poszedł w ślady Bobby'ego McFerrinaFoto: Forum / Łukasz Dejnarowicz

To wydanie audycji, prowadzone przez Radosława Okraskę, upłynęło pod znakiem intrygujących coverów oraz utworów zachęcających do podążania do przodu bez względu na przeciwności. Zagrali i zaśpiewali m.in. Krzysztof Zalewski, Abradab i zespół Dżem.

Wytwórnia płytowa Kayax postanowiła uczcić 20-lecie istnienia akcją "Kayax XX Rework", w ramach której artyści nagrali własne, zaskakujące przeróbki piosenek z repertuaru innych wykonawców. Trzy z nich zabrzmiały w tej edycji "Naszej tonacji". Na pierwszy ogień poszedł utwór "Miłość miłość" wykonywany oryginalnie przez Krzysztofa Zalewskiego, a w nowej wersji przez subtelną Anię Leon.

Sam Zalewski zaśpiewał chwilę później cover piosenki tercetu Tymek, Kuba Karaś i Urbański - "Oczko w głowie". Trzeba przyznać, że zrobił to po mistrzowsku, niczym Bobby McFerrin nagrał bowiem własnym głosem nie tylko główne partie wokalne, ale również "instrumentalny" podkład. Tryptyk zakończył Arek Kłusowski, który wykonał utwór "Za późno" zaczerpnięty z repertuaru Kayah, współzałożycielki wytwórni Kayax.

W drugiej części audycji Radosław Okrasko zafundował słuchaczom zestaw motywujących utworów pod hasłem: "do przodu!". Na pierwszy ogień poszedł zespół Kashell, mający w składzie muzyków grupy Coma, a przy mikrofonie legendę polskiego hip hopu - Abradaba. Chwilę po nich zaprezentował się Buldog, a po nim formacja Mama, wyciągnięta z głębokich lat 80. Ten wątek zakończyli klasycy polskiego blues-rocka - śląski zespół Dżem z Maciejem Balcarem, który zaśpiewał napisaną przez siebie piosenkę pod tytułem… "Do przodu".


Posłuchaj

46:59
Intrygujące covery i muzyczne motywacje (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. ROSALIE & FLIRTINI – "Ot tak"
 2. PIOTR ZIOŁA & FLIRTINI – "Bilet"
 3. ANIA LEON – "Miłość miłość"
 4. KRZYSZTOF ZALEWSKI – "Oczko w głowie"
 5. AREK KUSOWSKI – "Za późno"
 6. AREK KŁUSOWSKI – "Antarktyda"
 7. ABRADAB – "Globalne ocieplenie"
 8. KASHELL – "Do przodu"
 9. BULDOG – "Do przodu tylko do przodu"
 10. MAMA – "Do przodu idź"
 11. DŻEM – "Do przodu"
 12. FISZ EMADE TWORZYWO – "Nie za miłe wiadomości"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Radosław Okrasko
Data emisji: 18.01.2021
Godzina emisji: 12.05

kc

Polecane