"Neowise" Sary – emocjonalny zapis czasów pandemii

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
"Neowise" Sary – emocjonalny zapis czasów pandemii
Sara prezentuje różne odcienie kobiecościFoto: mat. promocyjne / Lucy Szulińska

W tym wydaniu audycji Mateusza Krautwursta pierwszoplanową rolę odegrała Sara. Wokalistka opowiedziała o swojej inspirującej mamie, radości z bycia kobietą, emocjonalnym 2020 roku i aktualnym stanie ducha.  

28-letnia Sara Jaroszyk jest obecna w branży muzycznej od lat. Do wyboru takiej drogi życiowej zainspirowała ją mama, która też zajmuje się muzyką. – Jest dla mnie ogromnym autorytetem. Właśnie patrząc na nią występującą na scenie, zamarzyłam o tym, żeby też to robić – mówiła wokalistka w "Serdecznych dźwiękach".  

Sara ma na koncie występy u boku wielu artystów. Z zespołami Rasmentalism, Miętha i P.Unity śpiewała na największych polskich festiwalach. Wystąpiła też gościnnie na płycie "Beats & Pieces" Michała Urbaniaka, a w 2015 roku zadebiutowała solo albumem "Wild at Heart". Trzy lata później ukazały się "Światłocienie", a jej najnowszy autorski krążek z 2021 roku nosi tytuł "Neowise". Jest utrzymany w stylistyce R&B, soulu i hip hopu, i poświęcony różnym odcieniom kobiecości. – Nie tylko w muzyce, ale też w innych sferach mamy dziś więcej do powiedzenia. I to jest super, że możemy wypełniać wiele ról naraz – stwierdziła Sara w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem.

Tytuł "Neowise" artystka zaczerpnęła od nazwy komety, która przelatywała w pobliżu Ziemi w czasie, gdy powstawał materiał do albumu. Był to też okres pierwszej fali pandemii i przymusowego lockdownu, który odcisnął swe piętno na zawartości płyty. - Wszyscy byliśmy wtedy przepełnieni różnymi emocjami, bo to był pierwszy raz, gdy był jeden wielki znak zapytania i wiele rzeczy działo się naraz. W moim życiu w 2020 roku działo się tyle, że w ogóle nie wiem, jak to jest możliwe, ale właśnie dzięki temu ta płyta jest dla mnie taka niesamowita – wyznała wokalistka.


Posłuchaj

50:39
Sara – emocjonalny zapis czasów pandemii (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Sara zapewniła, że słowa piosenek są kluczowym elementem jej twórczości. – Słowa są bardzo ważne, szczególnie jeśli decydujesz się śpiewać po polsku. Pisanie tekstu jest dla mnie największym wyzwaniem, tworzenie melodii jest zdecydowanie prostsze. Sęk w tym, żeby do ładnej melodii stworzyć sensowne słowa, które nie będą banalne ani patetyczne.

O ile "Neowise" jest przepełnione silnymi emocjami i nie stroni od poważnych tematów, o tyle kolejna płyta Sary może być utrzymana w zupełnie innym klimacie. – Mam teraz vibe na większą beztroskę, na coś bardziej lekkiego i tanecznego – ujawniła wokalistka.

źródło: YouTube / AsfaltRecords

Lista utworów:

 1. Sara – "Najlepszy film"
 2. Jorja Smith ft. Burna Boy – "Be Honest"
 3. Sara ft. Jarecki – "Spójrz"
 4. Sara – "DNC"
 5. Justin Timberlake – "Filthy"
 6. Sara – "Coś wisi w powietrzu"
 7. SiR ft. Masego – "Ooh Nah Nah"
 8. Miętha ft. Sara – "Sauté"
 9. Drake – "Hotline Bling"
 10. Urbanator Days ft. P.Unity – "Wasabi Vibe"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 17.01.2022
Godzina emisji: 23.08

kc

Polecane