Agroturystyka: doskonały pomysł także zimą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Agroturystyka: doskonały pomysł także zimą
Zimowe ferie mogą być niezapomnianym przeżyciem dla dzieci i dorosłychFoto: Shutterstock/yanikap

Co robić podczas zimowego wyjazdu, jeśli nie jeździ się na nartach? Wbrew pozorom pomysłów na aktywny wypoczynek w górach jest bardzo dużo, tym bardziej że lokalni mieszkańcy z roku na rok poszerzają ofertę. Wielką atrakcją okazuje się agroturystyka.

  • Na wielu stokach można zjeżdżać także na sankach bądź jabłuszkach, coraz większą popularnością cieszy się również snowtubing.
  • Wielbiciele pieszych wędrówek mogą wyruszyć na szlaki, oczywiście z odpowiednim wyposażeniem i zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  • W wielu miejscowościach działają lodowiska, w ofercie znajdują się także kuligi.

Zdrowe jedzenie

– To bardzo fajna oferta na ferie dla dzieci, alternatywny sposób spędzania czasu. Tu jest zdrowe jedzenie, staramy się, aby nasze produkty były najwyższej jakości: jaja prosto od kury, mleko od krowy – zachęca pani Bogumiła, która z mężem prowadzi agroturystykę w dolinie Strugu. – Można dzieciom pokazać zwierzęta: kozy, krowy, świnki. Dzieci mają coraz mniejszy z nimi kontakt, bywa, że w życiu nie widziały ich na żywo – dodaje. – Jak ludzie z Warszawy czy ze Śląska do nas przyjeżdżają, to mówią: "Przecież wy tu macie Bieszczady!" – zachwala pan Ryszard, mąż pani Bogumiły. A potem wskazuje rosnące przed domem drzewo: – To ponad stuletnia jabłoń, prawdziwa szara reneta. Smakuje zupełnie inaczej niż jabłko kupione w markecie – tłumaczy.

Dzika natura

– To jest kontakt z żywą naturą: do sadu zimą przychodzą sarny, dziki. Nawet puchacz do nas zawitał pewnego dnia: to był ewenement, że w ciągu dnia puchacz przyleciał i chwilę odpoczywał – opowiada pani Bogumiła. – Widziałam tu bardzo dużo ptaków i zwierząt, których mieszkając w mieście, nie mogłabym zaobserwować.


Posłuchaj

3:20
Agroturystyka zimą? Dlaczego nie! (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

Przeczytaj także:

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Beata Korbas (Radio Rzeszów)
Data emisji: 18.01.2022
Godzina emisji: 7.20

pr

Polecane