"Samolubna miłość" Jacka White'a. Dwie płyty jeszcze w tym roku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Samolubna miłość" Jacka White'a. Dwie płyty jeszcze w tym roku
Jack White pracuje w pocie czołaFoto: Forum / MEGA

Aż dwa nowe albumy zapowiedział na ten rok Jack White – pierwszy z nich ma się ukazać w kwietniu, a drugi w lipcu. Artysta właśnie opublikował nowy utwór "Love Is Selfish".

Od wydania ostatniej studyjnej płyty Jacka White'a minęły już niemal cztery lata. To dość długa przerwa, jak na tego wyjątkowo pracowitego muzyka, nawet jeśli wziąć pod uwagę, że w międzyczasie nagrał jeszcze album z zespołem The Raconteurs. O artystyczną płodność Jacka możemy być jednak spokojni – już zapowiedział on bowiem dwa nowe longplaye, które ukażą się w odstępie zaledwie kilku miesięcy.

Pierwszy z nich będzie nosił tytuł "Fear of the Dawn" i trafi do sklepów 8 kwietnia. Natomiast na 22 lipca wyznaczona jest data premiery krążka "Entering Heaven Alive". Przedsmak zawartej na obu płytach muzyki dają dwa opublikowane dotąd utwory. Pierwszy z nich, "Taking Me Back", ukazał się w październiku w dwóch wersjach: ogniście rockowej i akustyczno-folkowej. Kilka dni temu poznaliśmy drugą piosenkę, "Love Is Selfish", będącą nastrojową balladą zaśpiewaną przez White'a przy akompaniamencie gitary akustycznej.

Oba kawałki zwiastują powrót Jacka do bardziej tradycyjnego grania po muzycznych eksperymentach zawartych na albumie "Boarding House Reach" z 2018 roku. Czy to słuszne przypuszczenie, przekonamy się już w kwietniu, gdy ukaże się pierwsza z nowych płyt, wydana niemal dokładnie w 10. rocznicę solowego debiutu byłego lidera formacji The White Stripes i jednego z najważniejszych muzyków na rockowej scenie tego stulecia.

źródło: YouTube / Jack White

kc

Polecane