Muzyczna dwoistość, czyli Omen i letnie piosenki

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Muzyczna dwoistość, czyli Omen i letnie piosenki
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/mervas

Najnowsze wydanie "Wykonane w Polsce" prowadzący Tomasz Żąda podzielił na dwie wyraźnie oddzielone części. W pierwszej królował rockowy Omen, w drugiej – absolutnie letnie, słoneczne klimaty.

Zaczęło się od miłosnego duetu Jolanta Fraszyńska i Robert Janowski, ale później nadszedł czas mocnego brzmienia. Gościem prowadzącego był założyciel, lider i wokalista zespołu Omen Tomek Siwak. Choć będąc zarazem poważnym biznesmenem funkcjonuje jako Tomasz Jan Siwak. Czy można to połączyć? Jak znaleźć czas na muzykę?

– Soboty, niedziele, noce: każda wolna chwila poświęcona jest muzyce. Inaczej tej pasji by nie było, a bez hobby człowiek jest jakiś miałki. Dlatego moim zdaniem trzeba coś w życiu robić więcej, niż tylko wykonywać podstawowe czynności – tłumaczy muzyk.

Właśnie ukazał się drugi singiel promujący trzeci album grupy. – Rozwijamy się, nieubłaganie lata lecą, człowiek dorasta do różnych rzeczy, również do muzyki i jej kolejnych etapów. Ja tę płytę traktuję bardzo osobiście: jest taka wypieszczona, przemyślana w każdym calu, każdej nucie – zdradza kulisy powstawania albumu Tomek Siwak. – Fantastyczne teksty Marka Dutkiewicza, Marka Kościkiewicza: to wszystko również zostało bardzo mocno przemyślane, zgrane, zsynchronizowane, nagrane. A czasami usuwane w czasie nagrań i poprawiane – dodaje.

–  Piosenki to są nasze autorskie pomysły zaaranżowane przez gitarzystę, multiinstrumentalistę, realizatora dźwięku i producenta Marcina Linka. Włożył tu sporo roboty pod kątem różnych instrumentów, które są słyszane w piosenkach. To samo dotyczy tonacji i linii melodycznej – opowiada gość Tomasza Żądy. – 16 pieśni na płycie, dwa lata pracy. Chcieliśmy, żeby to było bardzo profesjonalnie zrobione i wydaje mi się, że się udało.

Jeden dzień/YouTube Omen – Topic


Lista utworów

 1. JOLANTA FRASZYŃSKA, ROBERT JANOWSKI – Miłość – Słońce w ramionach
 2. OMEN – Nie jesteśmy sami
 3. OMEN – To ja
 4. OMEN –  Jeden dzień
 5. ANIA RUSOWICZ – Iść w stronę słońca
 6. BAJM – Piechotą do lata
 7. MAREK JACKOWSKI, MAANAM – Oprócz błękitnego nieba
 8. MAANAM – Cykady na Cykladach
 9. O! LA LA – Cudownie jest
 10. SEDGUY – Twarda ziemia

Posłuchaj

48:17
Tomek Siwak (Omen) gościem Tomasza Żądy (Wykonane w Polsce/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 15.01.2022
Godziny emisji: 18.09

pr

Polecane