Bowie, Idles i Paprodziad – wybuchowa mieszanka wieczorną porą

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Bowie, Idles i Paprodziad – wybuchowa mieszanka wieczorną porą
David Bowie zaśpiewał na początek "Dogrywki"Foto: Forum / PA Images / Yui Mok

Najnowsze wydanie "Dogrywki" Michał Grabkowski sprawiedliwie podzielił między utwory polskie i zagraniczne. Usłyszeliśmy twórczość m.in. Davida Bowiego, grupy Idles oraz duetu Gooral & Paprodziad.

Początek stycznia to szczególny czas dla fanów Davida Bowiego – w odstępie zaledwie dwóch dni wspominają oni rocznicę urodzin i śmierci jednego z najważniejszych muzyków w historii rocka. Z tych właśnie okazji tę edycję "Dogrywki" rozpoczął tytułowy utwór z ostatniej płyty wydanej za życia artysty, zatytułowanej "Blackstar". Chwilę później "Grabek" sięgnął po fragment opublikowanego dwa miesiące temu albumu "Crawler" brytyjskiej formacji Idles.

Po dość sennym i stonowanym początku audycji pobudkę zapewnił BillyBio. Założyciel i lider grupy Biohazard w marcu wydaje solowy krążek "Leaders and Liars", którego energetyczną zapowiedź usłyszeliśmy w "Dogrywce". Klimat mocnych gitarowych dźwięków podtrzymał projekt Untamed Land, wykonujący dość niecodzienną mieszankę heavy metalu z muzyką rodem z klasycznych westernów.

Weedpecker to warszawska formacja działająca od 2012 roku i mająca na koncie cztery płyty, z których ostatnia ukazała się w grudniu ubiegłego roku. – Pięknie spędza się z nią wieczory – zapewnił Michał Grabkowski, prezentując dwa fragmenty albumu "Weedpecker IV: The Stream of Forgotten Thoughts", wypełnionego rockowym graniem z psychodeliczną nutą.

"Wybuchowa mieszanka punk rocka, reggae i rapu z treściwą narracją" – tak swoją twórczość definiuje zespół Siaki. Jak brzmi to naprawdę, mogliśmy się przekonać pod koniec "Dogrywki". To wydanie audycji zakończył utwór duetu Gooral & Paprodziad z albumu "Naturalna generacja", zaliczanego przez Michała Grabkowskiego do wąskiego grona najciekawszych płyt 2021 roku.


Posłuchaj

52:54
Wybuchowa mieszanka wieczorną porą (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. David Bowie – "Blackstar"
 2. Idles – "MTT 420 RR"
 3. BillyBio – "One Life to Live"
 4. Untamed Land – "Clothed in Smoke"
 5. Weedpecker – "No Heartbeat Collective"
 6. Weedpecker – "Fire Far Away"
 7. Siaki – "Sparingpartnerski"
 8. Gooral & Paprodziad – "Czysta woda"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 11.01.2022
Godzina emisji: 22.05

kc

Polecane