Ferie zimowe 2022 już za chwilę. Gdzie spędzimy je w tym roku?

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Ferie zimowe 2022 już za chwilę. Gdzie spędzimy je w tym roku?
W ocenie Premiera, spadek dzietności jest charakterystyczny dla wielu społeczeństw Foto: shutterstock.com

Już za chwilę wyczekiwane przez najmłodszych ferie zimowe 2022. Uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego zimowy odpoczynek zaczynają już w najbliższy weekend. Czy ośrodki są już gotowe na przyjęcie wypoczywających? Jakie możliwości mają dzieci spędzające ferie zimowe w mieście?

 • Zbliżają się ferie zimowe 2022. Pierwsi uczniowie zaczynają zimowy odpoczynek już w najbliższy weekend 15 stycznia.
 • Najchętniej wybierane miejscowości na tegoroczne ferie zimowe to Zakopane i Karpacz, ale nie brakuje rezerwacji w niewielkich małopolskich miejscowościach.
 • Ci, którzy nie wyjeżdżają na ferie zimowe, również mogą spędzić ten czas atrakcyjnie w mieście. Domy kultury, muzea i centra sztuki organizują rozrywki dla najmłodszych.

Ferie 2022 – najchętniej wybierane miejscowości

Przed nami ferie zimowe 2022. Najmłodsi już odliczają dni do zimowego odpoczynku. Gdzie w tym roku zabiorą ich rodzice? – Najchętniej wybierane miejscowości na tegoroczne ferie to Zakopane i Karpacz, ale nie brakuje rezerwacji w niewielkich małopolskich miejscowościach  Zawoja, Muszyna, Ząb. Co ciekawe, nad morzem również pojawiają się rezerwacje na ferie. Ci, którzy ferie wolą spędzić nad morzem, decydują się najczęściej na Gdańsk, Władysławowo – wymienia Magdalena Troszczyńska z portalu noclegowo.pl.

Ci opiekunowie, którzy zdecydowali się na nocleg w domku lub pensjonacie w Zakopanem, mogą mieć problem. – Na ferie do połowy lutego wszystko mam pozajmowane – mówi pani Agnieszka, właścicielka niewielkiego pensjonatu pod Tatrami. – Nie jest tak jak dawniej, że goście przyjeżdżali na tydzień lub dwa tygodnie. Teraz są tylko krótkie pobyty, na trzy, cztery dni – dodaje.

Najczęściej czytane

Ferie zimowe 2022 w mieście

Ci, którzy nie wyjeżdżają na ferie zimowe, również mogą spędzić ten czas atrakcyjnie w mieście. Domy kultury, muzea i centra sztuki organizują rozrywki dla najmłodszych, ale i tu trzeba się śpieszyć. Listy powoli są już zamykane. – Jeżeli ktoś zadzwoni do placówki, w której akurat zwolniły się miejsca, będzie miał dużo szczęścia, natomiast na ten moment wszystkie miejsca mamy zajęte. Prowadziliśmy zapisy od 6 grudnia i te miejsca dosyć szybko się wypełniły – informuje Iwona Ossowska, kierownik działu kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle Młodych" w Poznaniu.


Posłuchaj

3:40
Ferie zimowe 2022 – w górach czy w mieście? (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Ferie zimowe 2022 – terminy w poszczególnych województwach

Dwutygodniowe ferie zimowe 2022 odbędą się w tym roku w czterech terminach:

 • od 15 do 30 stycznia – w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim;
 • od 22 stycznia do 6 lutego – w podlaskim, warmińsko-mazurskim;
 • od 29 stycznia do 13 lutego – w dolnośląskim, mazowieckim, opolskim, zachodniopomorskim;
 • od 12 do 27 lutego – w lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim, śląskim.

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Piotr Firan
Autorka materiału reporterskiego: Monika Suszek
Data emisji: 12.01.2022
Godzina emisji: 6.51

kr

Polecane