Ferie w czasach pandemii. COVID a zimowy wypoczynek

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ferie w czasach pandemii. COVID a zimowy wypoczynek
To już kolejne ferie w czasach pandemiiFoto: Shutterstock.com/MooreMedia

Miejscowości turystyczne przygotowują się do sezonu ferii zimowych pod kątem reżimu sanitarnego związanego z pandemią koronawirusa.

17 stycznia ferie zaczynają uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Następnie wypoczywać będą dzieci i młodzież szkolna z kolejnych województw. Część rodziców zimowe wakacje z pociechami zaplanowała w polskich górach.

Przedstawiciele górskich kurortów, takich jak między innymi Krynica-Zdrój czy Muszyna, zapewniają, że wszelkie środki bezpieczeństwa będą zachowane. Wszystko ma być regularnie czyszczone, odkażane. Zachowywane mają być odległości, aby nie tworzyć skupisk ludzi. Tak samo na stacjach narciarskich – przygotowano dodatkowe trasy, żeby na dole, przy wyciągach, nie było za dużo osób.

Przedstawiciele górskich miejscowości mają świadomość, że znajdą się buntownicy, którzy zasad nie będą chcieli przestrzegać, ale – jak zapewniają – dadzą sobie z nimi radę.

Gdy jednak zdarzy się przypadek zakażenia koronawirusem, natychmiast osoba taka będzie odizolowana od innych, w specjalnie przygotowanej do tego celu separatce. A potem, jeśli stan zdrowia pozwoli, przewieziona zostanie do domu, aby odbyć dalszą część izolacji.

***

Do wysłuchania reportażu "Pandemia nauczyła nas pokory", który przygotowała Monika Chrobak, zapraszamy we wtorek (11 stycznia) o godz. 18.45.

Polecane