Wieczór pełen żywiołów: Natalia Sikora zaśpiewała na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

 - Jestem ogromnie wdzięczna za zaufanie. Muzyka to całe moje życie. Zapraszam was bardzo gorąco. To będzie wieczór pełen żywiołów! - zapowiadała wcześniej wokalistka. I dotrzymała słowa: wraz z towarzyszącym jej zespołem Voodoo Dog zaprezentowała naprawdę solidną porcję klasycznego rocka z domieszką bluesa, soulu i metalu.

- 23 stycznia 2022 roku to bardzo ważna data w moim artystycznym życiu - wyznała Natalia Sikora, która właśnie tego dnia wystąpiła w studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Po zwycięstwie w "The Voice of Poland" w 2013 roku zaczęto nazywać ją polską Janis Joplin: nie przypadkiem, bo jednym z najjaśniejszych punktów drugiej edycji popularnego talent show było brawurowe wykonanie przez nią utworu "Cry Baby" z repertuaru słynnej Amerykanki. Osiem lat później Natalia Sikora nie musi być już do nikogo porównywana, bo zapracowała sobie na własne nazwisko i mocną pozycję na polskiej scenie muzycznej.

Żywiołowy wokal Natalii, w połączeniu z mieszanką rocka, bluesa, soulu i metalu, najlepiej sprawdza się podczas występów na żywo, o czym po raz kolejny mogli się przekonać słuchacze Trójki. Na koncercie pod hasłem "You Know Me" wokalistka wykonała utwory z dwóch ostatnich albumów autorskich: wydanego w 2019 roku "Ailatan" oraz ubiegłorocznego "Voodoo Dog". Na scenie towarzyszył jej zespół w składzie: Paulina Sołtan (bas), Maciej Piskulski (perkusja) oraz Jacek Talaga (gitara).

Artystka już po raz czwarty zaśpiewała na scenie im. Agnieszki Osieckiej. Jeden z jej występów, wypełniony w całości coverami piosenek Janis Joplin, został wydany w 2016 roku na płycie "Buried Alive in the Blues"


. .

Polecane