Trójka podsumowuje debiuty 2021 roku

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Trójka podsumowuje debiuty 2021 roku
Zespól NOCTI na Trójkowej scenie.Foto: Wojciech Kusiński/PR

2021 rok obfitował w wiele debiutów na Trójkowej scenie. W audycji "Trójka Żąda debiutów" prowadzący rozmawiał z zespołem NOCTI oraz Bartoszem Słatyńskim.

Zespół NOCTI zagrał w tym roku na Scenie Debiutów Trójki na festiwalu w Węgorzewie. – Teraz zrobiliśmy sobie przerwę międzyświąteczną. Nie widzieliśmy się od trzech tygodni. Z planami ruszamy w czwartek. W tamtym roku udało nam się wystąpić w Trójkowym studiu. Jest to dla nas wielki zaszczyt i rozpiera nas z tego powodu duma. Występowali na tej scenie wszyscy nasi krajowi idole. W grudniu udało się to również nam. To dla nas świetne podsumowanie dotychczasowej działalności – podsumowywał Zbigniew Prylewski z zespołu NOCTI. 

Rok strat

– W tym roku przegnaliśmy wiele ważnych dla muzyki nazwisk. To nie tylko Andrzej Nowak z TSA, ale też Krzysztof Krawczyk czy pierwszy ze Stonesów, Charlie Watts. Ci muzycy byli i tworzyli przez całe nasze życie. Teraz pozostaje wielka pustka – podkreślił. 

Debiutancka płyta 

– Udało nam się wydać krążek w dość trudnym roku. To nie tylko pandemia, ale też zawirowania polityczne i inflacja. Na każdym kroku trudno cokolwiek zaplanować. Trudno jest początkującym. Czasy są niespokojne. Udało się nam wydać płytę i pojechaliśmy na Scenę Debiutów Trójki do Węgorzewa. Zmierzyliśmy się w busie i w trasie oraz na scenie. Pamiętamy ten wyjazd bardzo dobrze – dodał.

Bartosz Słatyński

W audycji pojawił się również Bartosz Słatyński. Muzyk opowiedział o swojej najnowszej płycie zatytułowanej "My", czyli o duetach ze zdolnymi wokalistkami. – Otoczyłem się wspaniałym gronem wokalistek i jednego wokalisty. To zupełnie inna muzyka niż ta, którą robiłem wcześniej. Gitarowe granie zamieniłem na bardziej elektroniczne dźwięki. Może to pójście z duchem czasu, a może trochę eksperyment – powiedział w Trójce. 

Posłuchaj

46:28
Nocti i Bartosz Słatyński. Podsumowanie debiutów 2021 (Trójka Żąda debiutów)
+
Dodaj do playlisty
+

 

 Lista utworów:

 1. Bartas Szymoniak – "Zachłanni"
 2. Nocti – "Szeptem"
 3. Nocti– "HURAGAN"
 4. Sun Followers – "U nieba bram"
 5. Słatyński/ Wronka – "Zatańczmy"
 6. Bartosz Słatyński feat. SAandra Watoła – "10 do milenium"
 7. Bartosz Słatyński, Maja Lepianka – "Hałas"
 8. Beat Magic – "Brzeg"
 9. Chazio – "Pada śnieg"
 10. Neurosplot – "Światła Lamp"

NOCTI - Szeptem (Official Video) / NOCTI

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce – Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 9.01.2022
Godziny emisji: 17.11

zch/kr

Polecane