"Trzeba rozważyć zdecydowane ruchy". Fogiel o konsekwencjach wobec małopolskiej kurator oświaty

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Jestem zdumiony tą wypowiedzią, jest ona szkodliwa, głupia i należy ją potępić. Uważam, że trzeba rozważyć zdecydowane ruchy w tej sprawie – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do wypowiedzi małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak nt. szczepień. 

W wywiadzie dla Radia Zet małopolska kurator oświaty Barbara Nowak wyraziła sprzeciw wobec planów obowiązkowego szczepienia nauczycieli. Jej zdaniem "absolutnie nie wolno kogokolwiek do czegokolwiek zmuszać", a szczepienia "to jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka". Tłumaczyła również, że nie są określone do końca konsekwencje stosowania "tego eksperymentu" - jak określiła szczepionki na COVID-19.

Będą konsekwencje?

Do stanowiska małopolskiej kurator odnieśli się goście "Śniadania w Trójce". - Jestem zdumiony tą wypowiedzią, jest ona szkodliwa, głupia i należy ją potępić, co do tego nie ma żadnych wątpliwości - mówił wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Pytany, czy Barbara Nowak powinna zostać odwołana ze stanowiska, stwierdził, że "trzeba rozważyć zdecydowane ruchy w tej sprawie". - To będą decyzje w pierwszej kolejności wojewody, w drugiej - ministra - dodał.

- Rząd kompletnie zawiódł, nie jest w stanie przekonać do szczepień nawet swoich nominatów skomentował sprawę polityk PSL Władysław Teofil Bartoszewski. Podkreślił, że walcząc z pandemią "rząd musi egzekwować ograniczenia, które zostały nałożone", np. noszenie maseczek w galeriach handlowych. - Po drugie musi dać zachęty do szczepień, np. ulgi podatkowe - powiedział.

"Rząd w paraliżu"

Do polityki rządu w okresie IV fali epidemii odniósł się też poseł KO Marcin Kierwiński. - Mam wrażenie, że rząd kompletnie nic nie robi. Ścieranie się dwóch nurtów w rządzie - z jednej strony minister zdrowia, z drugiej - twarde lobby antyszczepionkowe, jak np. minister edukacji Przemysław Czarnek - doprowadza do tego, że rząd jest w całkowitym paraliżu - ocenił polityk.

Posłuchaj

50:03
Radosław Fogiel, Marcin Kierwiński, Władysław Teofil Bartoszewski i Paweł Sałek o walce z pandemią i wypowiedzi kurator Barbary Nowak nt. szczepień (Śniadanie w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
GościeWładysław Teofil Bartoszewski (Polskie Stronnictwo Ludowe), Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość), Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska) oraz Paweł Sałek (doradca prezydenta RP)
Data emisji: 8.01.2022
Godzina emisji: 9.05

kp

Polecane