Fogiel: za błąd należy przeprosić, ale żaden nauczyciel nie straci na Polskim Ładzie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Żaden nauczyciel nie straci na Polskim Ładzie i nie będzie miał obniżonej pensji – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, i przyznał, że za początkowy błąd "należy przeprosić". Gośćmi audycji byli też Marcin Kierwiński (KO), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL) oraz Paweł Sałek (doradca prezydenta RP).

Część nauczycieli i funkcjonariuszy służb mundurowych otrzymała niższe pensje netto na początku stycznia. Obniżone wynagrodzenia to efekt błędu, który znalazł się w nowych przepisach podatkowych wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu. Minister finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie zmieniające technikę poboru zaliczek na podatek dochodowy, które poprawia wcześniejszy błąd. Osoby poszkodowane otrzymają wyrównanie finansowe. 

O problemach reformy podatkowej rozmawiali politycy na antenie radiowej Trójki.  Zdarzyła się rzecz, która nie powinna się zdarzyć w kwestii wypłat dla części nauczycieli. Należy za to przeprosić  przyznał wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Wyjaśnił, że "w niektórych placówkach nauczyciele, którzy nie złożyli deklaracji PIT-2, zostali potraktowani zgodnie z przepisami, ale w sposób dla nich krzywdzący". 

– Żaden nauczyciel, który zarabia nie więcej niż 12 800 zł brutto, na tych rozwiązaniach nie straci  zaznaczył Fogiel. 

Konieczność skorygowania błędu podkreślił też doradca prezydenta Paweł Sałek. 

"Skrajny bałagan"

 Wprowadzono skrajny bałagan, ponieważ ten program kompletnie nie jest przygotowany  mówił Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej. Jego zdaniem "teraz Polakom najbardziej potrzebna jest tarcza obronna przed głupotą rządu".  Sytuacja nauczycieli pokazuje wszystko. Przy takim programie nie przygotować właściwego wejścia przepisów podatkowych to jest zbrodnia  skomentował poseł.

Zaznaczył też, że "infolinia, którą uruchomiono, zatkała się pierwszego dnia".  Nie ma grupy społecznej, która skorzystałaby na tym bałaganiarskim programie  dodał.

W podobnym tonie wypowiedział się polityk PSL Władysław Teofil Bartoszewski. Polski Ład nazwał "totalnym bajzlem, PiS-owskim bezładem".  PSL ma zgłoszenia od emerytów, samotnych matek, policjantów, żołnierzy, nauczycieli  oni wszyscy stracą na tym programie  mówił Bartoszewski. 

Posłuchaj

50:03
Radosław Fogiel, Marcin Kierwiński, Władysław Teofil Bartoszewski i Paweł Sałek o Polskim Ładzie (Śniadanie w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
GościeWładysław Teofil Bartoszewski (Polskie Stronnictwo Ludowe), Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość), Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska) oraz Paweł Sałek (doradca prezydenta RP)
Data emisji: 8.01.2022
Godzina emisji: 9.05

kp

Polecane